Nie spodziewali się, że aż TYLE zarobią! Miasto Leszno sprzedało działkę w strefie inwestycyjnej za ponad 3 miliony złotych!

2021-08-03 10:57
działka
Autor: UM Leszna Cena za działkę robi wrażenie

Jaka firma wygrała przetarg?

Działka w Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A. przy ul. Usługowej, ma powierzchnię 2,69 ha. Miasto wyznaczyło za nią cenę wywoławczą 1,371 mln złotych. Do przetargu stanęły 2 firmy. Lepszą ofertę przedstawiła firma Q-System. Za teren pod inwestycję zaoferowała 2 714 580 zł netto.

Spółka Q-SYSTEMS zajmuje się produkcją kompletnych systemów rurowych i akcesoriów do ochrony kabli. Na przedmiotowym terenie zamierza wybudować halę produkcyjno-magazynową i wdrożyć nowoczesne technologie produkcji - mówi Izabela Wojciechowska, Kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miasta Leszna.

Kolejny, sprzedany teren w Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A. pozytywnie wpłynie na gospodarczy rozwój miasta. Istotne jest bowiem to, że wskazana przez oferenta działalność wpisuje się obszary Inteligentnych Specjalizacji dla Wielkopolski oraz zapewni utworzenie wyspecjalizowanych miejsc pracy - dodaje Łukasz Borowiak, Prezydent Miasta Leszna.

Sprzedana działka to już ostatni teren w podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. W samej Strefie I.D.E.A. do dyspozycji przedsiębiorców zostały tylko 3 nieruchomości.

Wakacje na basenie odkrytym w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE