Najpierw Jarmark Pomysłów, potem Jarmark św. Mikołaja. W pierwszy weekend grudnia będzie się działo na leszczyńskiej starówce.

2022-11-22 13:47
Jarmarki świąteczne
Autor: TS Organizatorki grudniowych jarmarków w Lesznie

Podczas przedświątecznych imprez będzie można kupić rękodzieła, rzemieślnicze wypieki czy świąteczne ozdoby.

Jako pierwszy, w piątek 2 grudnia, wystartuje Jarmark Pomysłów, podczas którego będzie można zobaczyć czym zajmują się stowarzyszenia i fundacje ekonomii społecznej.

Będzie jedzenie przygotowanie przez Spółdzielnię Vita, będzie kapela Kuba Bart, Stowarzyszenie Echo, Warsztaty Terapii Zajęciowej, ale także spółdzielnie, stowarzyszenia i fundacje z dalszych części regionu leszczyńskiego - mówiła Donata Majchrzak-Popławska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.  

Sobota i niedziela należeć już będą do św. Mikołaja. To jego imieniem nazwali organizatorzy jarmark, który odbywać się będzie na ulicach Wróblewskiego i Leszczyńskich.

Nie każdy wie, że kiedyś ulica Wróblewskiego nazywała się ulicą św. Mikołaja. W tym roku właśnie na niej i przylegającej do niej ulicy Leszczyńskich organizujemy jarmark. Sobota i niedziela będzie przeznaczona dla rękodzielników, artystów, twórców, artystów ludowych. Chcemy, żeby mogli pokazać swoją twórczość, bo to jest dla nich bardzo ważne. Chodzi też o to, by mogli sprzedać swoje wyroby. A są to rzeczy robione unikalnie, robione ręcznie i asortyment jest bardzo szeroki: będą ozdoby, upominki, bombki, wyroby z drewna, z przędzy, z wszelkich materiałów naturalnych. Będą też produkty lokalne typu miody czy chałwy - mówiła Karolina Sternal, organizatorka jarmarku.

Podczas jarmarku nie zabraknie muzyki. Wystąpi Leszczyńska Kapela Podwórkowa Kuba Bart oraz Wakacyjny Duet. Odbędzie się również taneczne widowisko w wykonaniu zespołu Puenta pt. Choinka. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE