Na zewnątrz z pozoru nic się nie dzieje. W szkole i sali gimnatycznej SP nr 3 praca wre

2020-02-12 12:24
Na zewnątrz z pozoru nic się nie dzieje. W szkole i sali gimnatycznej SP nr 3 praca wre
Autor: hak, Radio Eska

Trwa budowa sali gimnastycznej i remont budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Lesznie. Zimą prace prowadzone są w środku obu budynków. Ich finał widoczny będzie za kilka miesięcy.

Budowa sali i remont szkoły na pl. Komeńskiego to największa w tej chwili inwestycja oświatowa w mieście. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

- Trwają prace wykończeniowe w środku nowego obiektu - mówi Agata Pawlikowska, z-ca kierownika Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji w Lesznie. - Takie same roboty prowadzone są  także w starym budynku. W części sal trwają prace wykończeniowe, w innych podwieszane są sufity i odmalowywane ściany, w jeszcze innych kładzione będą nowe podłogi.

Biało-szara elewacja sali gimnastycznej będzie tłem dla nietypowego elementu ozdobnego ze sportową grafiką.

- Będzie to wykonane z siatki ocynkowanej, która będzie montowana na samym końcu inwestycji - mówi Pawlikowska. - Grafika, która się na niej znajdzie, widoczna będzie od strony al. Jana Pawła II i częściowo ul. Chrobrego.

Odnowiona szkoła i nowa sala gimnastyczna gotowe mają być do 1 września br.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE