Kiedy wybudują skatepark na Gronowie? Obiekt miał powstać w ramach Budżetu Obywatelskiego na terenie przy ulicy Kordeckiego

2022-11-25 12:02
Skatepark Gronowo
Autor: google maps/UM Leszna

Okazuje się, że pierwsze prace budowlane nie ruszą w tym roku.

Budowę skateparku na Gronowie przegłosowali w zeszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy dzielnicy.

Projekt "Budowa skateparku na Gronowie" zdobył w głosowaniu na Budżet Obywatelskie Leszna w 2021 roku 3 miejsce. Na inwestycję na Gronowie zagłosowało 1090 osób. Budowę skateparku wyceniono wtedy na 550 tysięcy złotych. Skatepark miał powstać na działce między ulicami Kordeckiego i Połanieckich. Prace jednak do tej pory nie ruszyły.

mapa
Autor: google maps W tym miejscu ma powstać skatepark

Kiedy rozpocznie się budowa skateparku na Gronowie?

Na pewno już nie w tym roku. O termin rozpoczęcia inwestycji zapytaliśmy Celinę Pilżys-Kosmatkę, naczelnik Wydziału Inwestycji w UM Leszna.

Skatepark ma być wykonany do końca czerwca 2023 roku. Jest już podpisana umowa z generalnym wykonawcą. Inspektor również zatwierdził harmonogram działania. Pracownicy firmy wejdą na plac budowy w styczniu, dlatego, że w tej chwili nie są w stanie zrobić wszystkich robót ziemnych i betonowych. Jest już po prostu za późno.

Najważniejsze, że inwestycja będzie wykonana, a teren przy ulicy Kordeckiego zagospodarowany.

Pod wiaduktem w Lesznie powstaje UNDER THE STREET GALLERY
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE