Zamykają drogę Osieczna - Goniembice. 29 listopada ruszają prace związane z jej przebudową. Wyznaczono już objazdy

2022-11-24 12:00
remont drogi Osieczna Goniembice
Autor: powiat leszczyński

To będzie długi remont. Droga może być zamknięta nawet przez rok.

Przebudowa drogi z Osiecznej do Goniembic będzie największą i najdroższą inwestycja drogową zaplanowana na przyszły rok przez powiat leszczyński. Prace za wykona Spółka Colas Polska za 19,4 mln zł.

Jak po remoncie zmieni się droga z Osiecznej do Goniembic?

Wyremontowany będzie odcinek o długości 3,7 km, od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem. Zakres prac obejmuje m.in. poszerzenie drogi do sześciu metrów, poprawę oraz wzmocnienie jej nośności, budowę 300 mb chodnika, przebudowę odwodnienia, przebudowę skrzyżowania w Goniembicach, wyznaczenie nowych przejść dla pieszych/przejazdów dla rowerów w Goniembicach, Wolkowie i Osiecznej. Ponadto powstanie 3,5 km ścieżki rowerowej.

Kiedy rusza prace i jak długo potrwają?

Droga z Osiecznej do Goniembic zostanie zamknięta dla ruchu we wtorek 29 listopada. Według harmonogramu prace powinny się zakończyć we wrześniu 2023 roku. Tak więc kierowców czeka prawie rok objazdów. Te wyznaczono przez Leszno. 

Pod wiaduktem w Lesznie powstaje UNDER THE STREET GALLERY
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE