Już jest. Galeria street artu pod wiaduktem w Lesznie [FOTO/VIDEO]

2022-12-19 13:18
Już jest. Galeria street artu pod wiaduktem w Lesznie
Autor: hak, Radio Eska

Oglądać ją można pod wiaduktem im. Grota-Roweckiego. To element projektu UNDER THE STREET GALLERY.

Pomysłodawcą i kuratorem projektu jest leszczyński artysta Wojciech Ejsmondt, który do udziału w nim zaprosił innych twórców. Wzięli w nim udział: BIOSME BROCKI, KOBAYASHI, PROEMBRION, SC SZYMAN, CHAZME, OTECKI, BARTŁOMIEJ STYPKA, EXER ONE, WVJOT, ANDRZEJ POPROSTU, AUTONE, M-CITY, TANKPETROL, a także sam Ejsmondt.

Każdy z nich przyjechał do Leszna i właśnie pod wiaduktem tworzył swoją prace. Wielkoformatowe obrazy zawisły między przęsłami betonowej konstrukcji na wysokości kilku metrów. Ich montażem zajęła się specjalistyczna firma.

Galeria street artu pod wiaduktem w Lesznie

Mi się wydaje, że to jest bardzo fajne vademecum wiedzy na temat street artu i różnych jego odmian. Nie mam zielonego pojęcia, ile osób będzie chciało to zobaczyć, kto może będzie chciał zobaczyć, albo kto co poczuje, jak będzie to oglądać. Wydaje mi się, że po to się takie rzeczy robi, że się przekonać. Przede wszystkim zrobić coś wyjątkowego dla tego miejsca, ponieważ w tym momencie do dnia dzisiejszego nic z tą przestrzenią nikt nie robi - mówił Radiu Eska w trakcie powstawania galerii Wojciech Ejsmondt. 

W nietypowej galerii oglądać można na razie 14 prac, docelowo ma być ich 36.

Najlepiej oglądać je za dnia. Możliwe, że w przyszłości będą dobrze widoczne również po zmroku, jeśli zamontowane zostanie tam oświetlenie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE