"Herbi" gotowy do nowego sezonu wyścigów górskich. Jest kalendarz GSMP 2021 [AUDIO]

2021-04-13 9:47
archiwum/FB HERBI Rally Team
Autor: Herbi Rally Team

Znamy kalendarz tegorocznych wyścigów Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Pierwszy z nich wystartuje w maju. Na linii startu zobaczymy też leszczyńskiego kierowcę Piotra Rudzkiego.

Pierwszą w kalendarzu imprezą GSMP będzie 47. Bieszczadzki Wyścig Górski. Odbędzie się w dniach 21-23 maja. Rok temu z powodu pandemii kilka wyścigów odwołano

POSŁUCHAJ: Piotr "Herbi" Rudzki o nowym sezonie GSMP w czasach pandemii

Tych imprez w tym roku organizatorzy zrobili na tyle dużo, że ten zapas spokojnie jest, bo w tamtym roku były chyba cztery, teraz jest osiem. Wiąże się to oczywiście z budżetem, ale plus jest taki, że ten zapas imprez jest - jakby któraś nie doszła do skutku, czy nawet dwie, to też nie ma problemu - mówi leszczyński kierowca Piotr Rudzki.

W tym sezonie "Herbi" wystartuje ze swoim mitsubishi evo X w innej klasie.

Ta klasa, w której w tamtym roku byliśmy (5a - od red.) to w tym roku została już trochę poprawiona, żeby mocniejsze auta przerzucić do innych klas. Odelżyliśmy trochę auto, bo to mogliśmy zrobić na pewno. Ale to już będziemy chcieli zobaczyć, jak konkurencja będzie jeździła i żeby była odpowiednia ilość samochodów do gwarantowanych tytułów mistrzowskich - dodaje P. Rudzki.    

Ubiegły sezon "Herbi" zakończył na 3 miejscu w swojej kategorii.

*

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE