​Finał II ligi koszykarzy jednak nie dla Rycerzy Rydzyna. Zabrakło skuteczności

2021-05-20 9:06

W trzecim, decydującym o awansie spotkaniu nasz zespół przegrał w Lublinie 81:61.

Pierwsze dwa spotkania drużyn z Rydzyny i Lublina były niezwykle zacięte. Rycerze mogli to załatwić w dwóch meczach, ale w tym pierwszym opadli z sił. Potem na swoim parkiecie przełamali rywala. Trzeci mecz, znów w Lublinie miał zadecydować o tym, który zespół zagra w finale II ligi i który już zapewni sobie grę w przyszłym sezonie na zapleczu ekstraklasy. Niestety nie był to najlepszy mecz zespołu z powiatu leszczyńskiego. Brakowało skuteczności. Rycerze prowadzili tylko raz, na samym początku po trafieniu Rostalskiego (3:4). Po chwili jednak było już 12:4 dla UMB AZS UMCS Lublin. Rycerze jednak cały czas pozostawali w grze. W III kwarcie po trafieniu Rostalskiego doprowadzili do remisu po 47, ale przed ostatnią kwartą znów tracili, choć niewiele, bo 5 punktów.

Niestety dla gości to Lubinianie lepiej rozpoczęli IV kwartę, bo od dwóch celnych trójek. Przewaga wzrosła do 11 punktów. Lublinianie nieźle grali w ofensywie, w której goście zupełnie zaniemogli. Ostatnie 10 minut niestety, ale było popisem gospodarzy, którzy wygrali 81:61 i mogą przyjmować gratulacje z okazji awansu na zaplecze ekstraklasy.

UMB AZS UMCS Lublin – Rycerze Rydzyna 81:61 (21:15, 15:18, 19:17, 25:11)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: D.Bręk 17 (4x3), Rostalski 12, M.Bręk 7 (10 zb), Chanas 7, Nawrocki 5, Świerczyk 5, Samolak 4, Milczyński 4.

Teraz Rycerzom została jeszcze rywalizacja o 3 miejsce w II lidze z AZS AGH Kraków. Zwycięzca tej pary będzie także miał prawo w przyszłym sezonie zagrać w I lidze. Przegrany obejdzie się smakiem.