​Dwa punkty zamiast trzech. Szczypiorniści Real Astromal Leszno znów zapunktowali

2023-03-06 12:23

Ponownie jednak o końcowym wyniku decydowały rzuty karne. To był już piąty taki mecz leszczynian w obecnych rozgrywkach.

Pod tym względem nasz zespół jest rekordzistą. W odróżnieniu do poprzednich spotkań te rzut karne udało się jednak wygrać 4:2 i zainkasować dwa duże punkty. Nim do tego doszło, to rywalizacja leszczynian z zespołem UKS Trójka Nowa Sól była bardzo zacięta. Najczęściej w I połowie na tablicy wyników mieliśmy remis, bądź nieznaczne bramkowe prowadzenie jednej, bądź drugiej drużyny. Po 30 minutach było 14:14. Po zmianie stron był ten sam scenariusz. Na chwilę goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie, ale na nieco ponad minutę przed końcem gospodarze mieli bramkę więcej. Przeciwnik odpowiedział celnym karnym i w regulaminowym czasie zanotowaliśmy 28:28. Potem były wspomniane karne i ostatecznie triumf gospodarzy 4:2.

Najskuteczniejszymi graczami Real Astromal Leszno byli: Łuczak – 7 bramek, Jaśkowski 6 oraz Szocik i Płaczek, którzy zdobyli po 5 bramek.

Dodajmy, że swój mecz wygrała też Tęcza-Folplast Kościan, ogrywając na własnym parkiecie Olimp Grodków 32:30.