W piątek otwarcie mostu w Bystrzycy. To największa drogowa inwestycja w gminie

2023-01-25 0:44
Most w Bystrzycy
Autor: Gmina Zakrzówek

Zakończyła się inwestycja wyczekiwana przez wielu mieszkańców gminy Zakrzówek. Już w tym tygodniu nastąpi oficjalne otwarcie nowego mostu w miejscowości Bystrzyca na rzece Bystrzyca.

Całość zadania objęła budowę drogi na odcinku ponad 600 metrów, które łączy dwie drogi powiatowe. Na samym moście droga ma szerokość 5,5 metra, 9 centymetrową nawierzchnię bitumiczną oraz pobocza o szerokości 75 cm. Ponadto na całej długości drogi powstało oświetlenie typu LED.

O szczegółach mówi wójt Zakrzówka, Józef Potocki:

Ukończyliśmy budowę mostu w Bystrzycy. To była największa inwestycja drogowa realizowana przez Gminę Zakrzówek. Za kilka dni będzie takie oficjalne otwarcie tej inwestycji. Ponadto rozpoczęliśmy budowę kolejnego mostu w Sulowie, ponieważ Gmina Zakrzówek to jest piękna rzeka Bystrzyca, ale oprócz tego, że jest urokliwa i piękna, to wszystkie przeprawy właśnie mostowe są dosyć kosztowne, a przez wiele lat temu nie było takich inwestycji, ale na szczęście teraz się ich doczekaliśmy. Więc budujemy kolejny most w Sulowie, którego realizacja zakończy się pod koniec tego roku. Też duża inwestycja blisko 4 miliony złotych z kawałkiem.

Inwestycja kosztowała ponad 4 miliony z czego połowa to dofinansowanie z rządowego programu. Uroczyste otwarcie mostu odbędzie się w najbliższy piątek 27 stycznia o godzinie 14.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE