Ruszyły prace przy budowie drogi wojewódzkiej 833

2023-01-15 22:06
DW 833 Chodel-Kraśnik
Autor: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie

Ruszyły pierwsze pracy przy przebudowie drogi wojewódzkiej 833 na odcinku Kraśnik - Chodel. Ta inwestycja jest szczególnie ważna dla Urzędowa. Nowa droga ma odciążyć miasto między innymi od zbędnego hałasu czy przejeżdżających tirów. Przede wszystkim ma być wygodniej, bezpieczniej i szybciej.

W ramach inwestycji zostanie wybudowany odcinek o długości blisko 6 kilometrów, rondo, trzy skrzyżowania, chodniki i zatoki autobusowe.

O szczegółach mówi burmistrz Urzędowa, Paweł Dąbrowski:

Na tę inwestycję czekały pokolenia. To jest taka epokowa inwestycja dla Urzędowa. Już ruszyły prace. Już są wyburzenia, już są wycinki drzew i mam nadzieję, że będzie to szło sprawnie. Za trudności przepraszam, ale jakieś zawsze muszą być, ale to chwilowe.

Ważną rzeczą w tej inwestycji jest to, że będzie ścieżka rowerowa do samego Chodla i to był mój wniosek. Bardzo o to zabiegałem, żeby ta ścieżka rowerowa była, bo ona pierwszy raz nie była zaprojektowana. 

Wartość inwestycji wyniesie niemal 66 milionów złotych. Termin wykonania prac to połowa grudnia 2024 roku.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE