Powiat szykuje się do remontu internatu przy ZS2

2022-05-19 12:21
klasa, szkoła
Autor: M.Cieślikiewicz zdjęcie ilustracyjne

Rada Mieszkańców internatu przy Zespole Szkół numer 2 złożyła petycję w sprawie rozpoczęcia kompleksowego remontu internatu przez Zarząd Powiatu. Petycję poparła grupa kilkudziesięciu rodziców.

​Pracownicy powiatu podjęli już działania wstępne mające na celu dostosowanie budynku do przepisów przeciwpożarowych i BHP. Zarząd Powiatu jest otwarty na kompleksowy remont i myśli o tym już od kilku lat, jednak problemem są pieniądze.

O szczegółach mówi Andrzej Rolla, starosta kraśnicki:

Tam potrzeba na dzień dzisiejszy przede wszystkim instalacja przeciwpożarowa, oświetleniowa, teleinformatyczna, ale takie przyziemne rzeczy jak całkowita wymiana instalacji elektrycznej tam w pokojach jest po jednym gniazdku i młodzież na rozgałęźnikach zasila laptopy i często wywala korki. Trzeba tą wentylację mechaniczną, bo w tym pokoju mieszka kilka osób. Trzeba zwiększyć liczbę łazienek. To będzie trudne, bo są piony. Trzeba powymieniać drzwi remont ciągów komunikacyjnych.

Władze powiatu szacują, że kompleksowy remont internatu może wynieść nawet 3 miliony złotych.

W internacie jest bardzo duża liczba osób i w ubiegłym roku jak się nie mylę, było pełne obłożenie. W związku z tym potrzeba, by była dodatkowych pomieszczeń sanitarnych. Są to oczywiście koszty bardzo duże. Taka dobudowa dla nas jest w tej chwili w analizie czy dobudowywać te łazienki, a w tym momencie przy tych łazienkach byłaby możliwość dobudowy również szybu windowego. To wszystko sprawy związane z kosztami bardzo dużymi, milionowymi. Jest to właśnie w tej chwili analizowane.

- dodaje Ilona Niezgoda, kierownik Wydziału Inwestycji w Starostwie Powiatowym.

W tym miesiącu ma być znana decyzja o tym w jaki sposób zostanie przeprowadzona modernizacja.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE