Drogowcy mają pełne ręce pracy. Przyszła pora na łatanie dziur w kraśnickich drogach

2021-02-23 7:52 Artur Mazurek
Dziury w drogach
Autor: Justyna Krakowiak

W tym roku zima dała się we znaki kraśnickim kierowcom. Mimo tego, drogowcy dopilnowali aby wszystkie drogi były przejezdne.

Zarząd Dróg Powiatowych w Kraśniku na zimową akcję utrzymania dróg wydał już dwa razy więcej niż rok temu. Należy pamiętać, że zima jeszcze się nie zakończyła, a sama akcja trwa do końca marca. Mimo tego, że śnieg już prawie zniknął z dróg, to spowodował on liczne ubytki w chodnikach czy jezdni. O szczegółach mówi Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku, Michał Kondracki:

— Nasze ekipy już rozpoczęły naprawę największych ubytków, korzystając oczywiście ze sprzyjającej aury. Kapitalne remonty dróg, zwłaszcza tych odcinków miejskich najczęściej użytkowanych, będziemy wykonywać dopiero po zakończeniu akcji zima. My też na bieżąco monitorujemy. Objazdy dróg mamy regularne, więc wiemy co się dzieje na drogach. Zima nam się tutaj dała we znaki i my w miarę możliwości będziemy te ubytki i uszkodzenia nawierzchni asfaltowej naprawiać.

Ubytki w drogach może zgłosić każdy z nas. Można to zrobić bezpośrednio w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych (ul. Szpitalna 2A) albo telefonicznie pod numerem telefonu: 81 826-41-26.

Zasoby Zarządu Dróg Powiatowych powoli się kończą. W magazynach pozostało 170 ton mieszanki piaskowo-solnej, 160 ton piasku i 50 ton soli drogowej.