Złoty medal w pływaniu stylem dowolnym na 100 metrów dla Krakowiania

Autor: IKS DSS Kraków Gabriel Kowalski (po lewej) po zwycięskim wyścigu.

2022-03-22 14:29

Wystartował w trzech wyścigach pływackich, w dwóch z nich zdobył medale - złoty i srebrny. Krakowski pływak Gabriel Kowalski wrócił z Pucharu Świata we włoskim mieście Lignano jako Mistrz Świata stylem dowolnym na dystansie 100 metrów i Wicemistrz na dystansie 50 metrów.

Ponad 300 zawodników z całego Świata, ale najlepszy był Krakowianin. Gabriel Kowalski zdobył we Włoszech złoty medal World Series Para Swimming na dystanie 100 metrów stylem dowolnym. Wygrał też srebrny medal na dystansie 50 metrów. Siedemnastolatek z niepełnosprawnością ruchu podkreśla, że takie zawody to jego marzenie.

Nie można nikogo lekceważyć, zawsze można przegrać, ale lubię się ścigać na najlepszym, światowym poziomie. Lubię się ścigać z najlepszymi. To daje radość, satysfakcję i dla siebie wiedzę, że jesteś najlepszy - mówi.

Gabriel jest wychowankiem krakowskiego Integracyjnego Klubu Sportowego "Druga Strona Sportu". Prezes klubu Anna Bochenek podkreśla, że odbywają się w nim różne zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami.

Taneczne, tenis stołowy, tenis ziemny, badminton. Organizujemy obozy sportowe zimowe i letnie, natomiast sekcja pływacka jest taką sekcją wiodącą klubu. Ma największą liczbę zawodników i też klub organizuje Mistrzostwa Polski Juniorów właśnie w pływaniu niepełnosprawnych - mówi.

Złoty i srebrny medalista wystąpił we Włoszech jeszcze w trzecim wyścigu stylem klasycznym na dystansie 50 metrów. Zajął w nim szóste miejsce.