Tatry

i

Autor: pexels

Zakopane: czwarta fala turystom nie straszna. Hotele zapełniają się na Święta i Sylwestra

2021-11-23 12:05

Czy Święta Bożego Narodzenia na Podhalu są zagrożone? W miniony weekend pojawiły się informacje o masowo odwoływanych rezerwacjach. Ludzie mieli przestraszyć się czwartej fali koronawirusa i wzrostu zakażeń. A jak jest naprawdę? Sprawdziliśmy!

Czy Polacy przestraszyli się wzrostu zakażeń koronawirusem i przez to odwołują świąteczne wyjazdy? Na pewno nie na masową skalę i nie na Podhalu. Pod Tatrami cały czas zapełniają się hotele i miejsca noclegowe. Jeśli ktoś odwoła swój przyjazd na Boże Narodzenie, a są to pojedyncze przypadki, to zaraz na jego miejsce wskakuje inna osoba. Święta nie są więc pod tym kątem zagrożone. Co więcej, jak podkreśla Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, jeśli chodzi o Sylwestra, to na ten okres miejsca noclegowe są tylko "dopełniane".

Faktycznie pojawiają się anulacje Świąt z czytelną informacją, że "nie przyjadę, bo w tej chwili choruję i nie wierzę, że wyzdrowieję". Na ich miejsce, może nie natychmiast, ale bardzo szybko wskakują kolejne. Nie anulują się zupełnie Sylwestry. Tutaj kompletnie nie ma ruchów. Tutaj właściwie tylko i wyłącznie dopełniamy - mówi Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Zatrzymanie w centrum Opola. "Hydraulicy" oszukali masę osób!

To zdanie potwierdza Łukasz Filipowicz, który prowadzi ośrodek wypoczynkowy w centrum Zakopanego.

Mamy w tym momencie obłożenie ok. 30 procent na Święta. Dużo ludzi dzwoni i pyta, ale każdy czeka na decyzję rządu tak naprawdę, co będzie dalej - mówi Łukasz Filipowicz.