WIADOMOŚCI Z REGIONU

Zakopane zimą to nie tylko narty. Świąteczne iluminacje na Podhalu sprawiają, że miasto wygląda jak ze snu [ZDJĘCIA]

2023-12-11 13:22

Zakopane to niekwestionowana zimowa stolica Polski, do której zjeżdżamy w poszukiwaniu najlepszych miejsc do szusowania na nartach i snowboardzie. Jednak Podhale warto odwiedzić nie tylko po to, aby oddać się szaleństwom na śniegu. Świąteczne iluminacje w Zakopanem zapierają dech w piersiach, sprawiając, że to idealny kierunek na spędzenie tam tego wyjątkowego okresu. Zobaczcie, jak prezentują się na zdjeciach.

Zakopane zimową stolicą Polski

Podhale przyciąga do siebie turystów niezależnie od pory roku i pogody. Trudno się dziwić — latem piękno Tatr zapiera dech w piersiach, zaś zimą można znaleźć tutaj wiele miejsc do uprawiania sportów zimowych. Chociaż obecnie warunki do chodzenia po górach są bardzo niekorzystne i odradza się wyjście na szlaki osobom, które nie potrafią posługiwać się rakami czy czekanami, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Od pysznego, regionalnego jedzenia przez liczne ośrodki narciarskie, gdzie można szusować na nartach i snowboardzie.

Świąteczne iluminacje w Zakopanem

Jako iż Zakopane jest uznawane za zimową stolicę Polski, włodarze miasta postanowili sprostać oczekiwaniom mieszkańców i turystów w kwestii miejskich iluminacji świątecznych. Tradycyjnie najwięcej dekoracji zostało zainstalowanych na Krupówkach, a przy oczku wodnym na deptaku udekorowano wielką choinkę. Dodając do tego grube zaspy śniegu, Zakopane wygląda jak z bajki i aż zachęca do rozkoszowania się tym wyjątkowym świątecznym okresem. Zobaczcie w naszej galerii poniżej, jak prezentuje się Podhale w bożonarodzeniowym wydaniu.

Świąteczne iluminacje w Zakopanem. Zimą miasto wygląda jak zaczarowane:

QUIZ wiedzy o Zakopanem. Jak dobrze znasz polską stolicę gór?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się słynna skocznia narciarska w Zakopanem?
Wielka Krokiew
Gwiazda betlejemska. Jak ją pielęgnować?