Zabierz poezję na wakacje! Teatr Groteska wydał płytę. Możecie ją odebrać za darmo!

2022-07-03 19:05
75 wierszy na 75-lecie Teatru Groteska.
Autor: Teatr Groteska - materiały prasowe

"75 wierszy na 75-lecie Teatru Groteska". To tytuł płyty, którą od piątku można bezpłatnie odebrać na portierni teatru. Znajdują się na niej wiersze polskich poetów między innymi: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy czy Marii Konopnickiej. Wyjątkowe, dwupłytowe wydanie dostępne jest dla wszystkich za darmo.

Teatr Groteska świętuje jubileusz 75-lecia działalności. Z tej okazji aktorzy wydali wyjątkową płytę. Zawiera ona 75 wierszy polskich poetów. Są one czytane przez aktorów, reżyserów i ludzi kultury. W projekcie udział wzięli między innymi: Agnieszka Holland, Jerzy Stuhr, Maja Komorowska, Katarzyna Warnke, Jan Nowicki, Marian Dziędziel, Jan Peszek, Leszek Piskorz, Andrzej Grabowski oraz aktorzy Teatru Groteska.

- To jest fantastyczna inicjatywa. Na tej płycie mamy najwybitniejszych aktorów, ale nie tylko, bo jest Leszek Wójtowicz z Piwnicy pod Baranami,  jest Robert Makłowicz albo Andrzej Mleczko - wymienia Jerzy Fedorowicz, aktor Teatru Ludowego w Krakowie i uczestnik projektu. 

Na płycie znalazły się znane i mniej znane wiersze dla dzieci i młodzieży. Jest "Stefek Burczymucha", "Kaczka Dziwaczka" czy historia zgubionych okularów Pana Hilarego. 

- To są wiersze Brzechwy, Tuwima, Mickiewicza. Ze współczesnych poetów mamy Kerna lub Pagaczewskiego. To jest taki crème de la crème polskiej poezji dziecięcej. Każdy za darmo może mieć u siebie tę płytę - mówi Adolf Weltschek, Dyrektor Teatru Groteska w Krakowie. 

Wydaniem płyty teatr zakończył 75. jubileuszowy sezon artystyczny. Zespół aktorski przygotowuje się obecnie do premiery "Wścibskich" Doroty Gellner, która odbędzie się w paździeniku.

Nowy Skarbiec Koronny na Wawelu

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE