święcenie pokarmów na stadionie

i

Autor: cracovia.pl

wydarzenia

Z koszyczkiem wielkanocnym... na stadion. W Wielką Sobotę tradycyjne święcenie pokarmów na obiekcie Cracovii

2023-03-23 14:14

Już po raz dwudziesty pierwszy na stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego odbędzie się tradycyjne święcenie pokarmów. W Wielką Sobotę, która w tym roku przypada 8. kwietnia, na murawie obiektu przy ul. Kałuży 1 pokropienia pokarmów dokona kapelan "Pasów" ks. Dariusz Raś. Początek o godzinie 12:00.

Święcenie pokarmów na stadionie Cracovii to tradycja sięgająca przełomu XX i XXI wieku. Jej inicjatorem był śp. ks. Henryk Surma, były kapelan "Pasów". Podobnie jak noworoczny trening wpisała się ona w cykliczne wydarzenia organizowane przez Cracovię.

- Kibice, dzieci, całe rodziny i wszystkie sekcje sportowe klubu spotykają się jako jedna społeczność. Ta tradycja pokazuje nie tylko chrześcijańską misję, ale też nasze odświętne pragnienia, żebyśmy żyli w pokoju, żebyśmy mogli choćby uprawiać sport - mówi ks. Dariusz Raś, kapelan Cracovii.

Dla wielu kibiców przyjście na stadion z koszyczkiem stało się nieodłącznym elementem Świąt Wielkanocnych.

- Święcenie pokarmów przybiera formę małego pikniku. Zawsze jest bardzo dużo dzieci, które najczęściej przychodzą z piłkami, bo po ceremonii jest czas by pobyć na murawie i najmłodsi z tego korzystają. Są również życzenia świąteczne i mnóstwo koszyków ozdobionych klubowymi barwami - mówi Przemysław Staniek, rzecznik prasowy "Pasów".

W Wielką Sobotę bramy stadionu otwarte zostaną o 11:20. Na murawę będzie można wejść od ul. Kałuży, przez sektor D.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE