Wyścigi dronów: Duża prędkość, akrobacje w powietrzu i najnowsza technologia

2020-11-24 7:02
Drony
Autor: pixabay

Raczkujący sport zyskuje na popularności, dzięki studentom z AGH. Wyścigi dronów, bo to o nich mowa, na sportowej mapie Krakowa są obecne dopiero od dwóch lat. Jest to niezwykle widowiskowa dyscyplina, dlatego zawody ciągle zyskują nowych kibiców.

- W wyścigach dronów chodzi o to by pilot jak najszybciej pokonał trasę. To są trzy okrążenia, ale po drodze są też bramki, które pilot musi przelecieć oraz flagi, które należy ominąć, więc liczy się nie tylko czas trasy, ale też to, jak czysto pokonamy przeszkody - mówi Jakub Jurzak, prezes Koła Naukowego AGH Drone Engineering.

Poza popularyzacją wyścigów dronów studenci z AGH pracują też nad wieloma pojazdami latającymi, które mają ułatwić w przyszłości nasze życie. Są to między innymi drony ratunkowe.

- Mamy autonomicznego drona wyścigowego, który sam rozpoznaje trasę i przeszkody, więc nie potrzebuje pilota do poruszania się. Budujemy też drona załogowego, a nawet pojazd, który ma pomagać w kopalniach - wylicza Jakub Jurzak.

Wszyscy zainteresowani działalnością Koła Naukowego AGH Drone Engineering mogą ich śledzić na Facebooku. Tam też pojawiają się transmisję z ich zawodów oraz informację o różnych otwartych inicjatywach dla początkujących pilotów.  

Więcej betonu na os. Avia. Kraków przegrywa w sądzie:
Spacer matek z dziećmi i rodzinami w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE