Płatność kartą

i

Autor: pexels.com

Wiadomości

Nowe karty debetowe dla klientów PKO BP. Jak odebrać kod PIN?

2024-03-13 11:56

W najbliższym czasie klienci największego banku w Polsce będą musieli wymienić karty debetowe. PKO BP w związku z tym wysyła nowe kody PIN do kart, w zależności od preferencji użytkowników. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Nowe karty debetowe dla klientów PKO BP. Jak ustawić kod PIN?

Od kilku miesięcy bank PKO BP przeprowadza wymianę kart debetowych klientów. Nowe karty, które trafiają w ręce klientów nie mają już logo Mastercard, które zastąpiło Visa. W związku z tym konieczna jest także wysyłka nowych kodów PIN do użytkowników. W zależności od preferencji, możliwości na odebranie danych jest kilka.

"Rzeczpospolita" informuje, że nowe karty debetowe do konta w PKO BP można aktywować internetowo - za pośrednictwem chociażby dokonywania zakupów w internecie. Możliwe jest także przeprowadzenie całej operacji w bankomacie lub w sklepie, dokonując płatności z użyciem kodu PIN. W przypadku, gdy poszczególne osoby nie korzystają na co dzień z bankowości internetowej, zrodził się pewien problem.

Większość osób korzysta z bankowości internetowej. Okazuje się jednak, że nie wszyscy

Dziennik przytoczył historię jednej z klientek, która nie mogła aktywować swojej karty podczas płatności w sklepie. Wszystko dlatego, że kobieta nie korzystała z bankowości internetowej. Bank nie wysłał jej początkowo PIN-u pocztą, bo uznał, że większość użytkowników korzysta na co dzień z płatności internetowych. Jak się okazało, wcale tak nie jest. Bank jednak wyciągnął wnioski i wysyła kody PIN w formie papierowej do klientów, którzy nie korzystają z internetowych płatności.

Tym samym wszyscy użytkownicy banku mogą nadać nowy PIN w aplikacji mobilnej, ale nie tylko. W przypadku, kiedy jej nie posiadają, kod wysyłany jest pocztą na adres korespondencyjny właściciela konta. 

Nauczyciele, pielęgniarki oraz inspektorzy. Oto najnowsze oferty pracy od Gminy Miejskiej Kraków

Debata "Wybory samorządowe. Walka o Kraków". Mocna wymiana zdań i cięte riposty