Aleksander Miszalski

i

Autor: Aleksander Miszalski, Facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Aleksander Miszalski o wyzwaniach dla krakowskiego magistratu: otwarcie się na dialog z mieszkańcami będzie dużym wyzwaniem

2024-04-17 15:43

Otwarcie urzędu na dialog z mieszkańcami, pytanie ich o zdanie przed podejmowaniem kluczowych dla miasta decyzji, uczynienie mieszkańców współgospodarzami miasta — to największe wyzwanie dla Krakowa według kandydata na urząd prezydenta, posła Aleksandra Miszalskiego (PO).

Jakie jest pana zdaniem największe wyzwanie, przed którym stoi Kraków?

Aleksander Miszalski: Otwarcie urzędu na dialog z mieszkańcami, pytanie ich o zdanie przed podejmowaniem kluczowych dla miasta decyzji, uczynienie mieszkańców współgospodarzami miasta.

 Jakie jest pana hasło wyborcze?

 „Z sercem dla Krakowa”.

 Jaka będzie pana pierwsza decyzja po zaprzysiężeniu na urząd prezydenta Krakowa?

 Audyt prawno-finansowy urzędu.

Jak można rozwiązać problemy transportowe/komunikacyjne w Krakowie?

Transport miejski nie może być ofiarą cięć i oszczędności. Rozwój sieci transportowej będzie się odbywał w pełnej współpracy z mieszkańcami miasta. Stawiamy na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym, przystanek blisko domu dla każdego (500 m), dostosowanie transportu do osób z ograniczeniami ruchowymi, bilet roczny dla studentów za 365 zł, Metropolitalna Karta Krakowska – wspólny bilet, harmonogram inwestycji rowerowych, metro dla Krakowa.

QUIZ. Tak zmieniał się Kraków za rządów Jacka Majchrowskiego. Pamiętasz jak wyglądało miasto 20 lat temu?

Pytanie 1 z 10
W którym roku otworzono Tauron Arenę?
Tauron Arena

Kim jest Aleksander Miszalski?

Aleksander Miszalski (ur. 1980) startuje z KWW Koalicji Obywatelskiej. Ma też poparcie Nowej Lewicy. Zanim został posłem, był radnym dzielnicowym i radnym miasta wybranym z komitetu wyborczego Jacka Majchrowskiego. Wiceprzewodniczący Krakowskiego Zespołu Parlamentarnego. Jest magistrem trzech kierunków: ekonomii i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym, turystyki i rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego, socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W tym roku na UEK obronił doktorat na temat ruchu turystycznego. Przez 20 lat, do czasu ogłoszenia startu w wyborach prezydenta miasta, był przedsiębiorcą działającym w branży turystycznej.

Ankiety PAP przeprowadzone zostały wśród kandydatów na prezydentów wybranych miast. 21 kwietnia w wyborach na prezydenta Krakowa w drugiej turze zmierzy się Łukasz Gibała (KWW Łukasza Gibały - Kraków Dla Mieszkańców) oraz Aleksander Miszalski (KKW Koalicja Obywatelska).

Aleksander Miszalski podczas wieczoru wyborczego KO w Klubie Żaczek w Krakowie:

Debata kandydatów na prezydenta Krakowa. Aktywiści Extinction Rebellion przerwali wystąpienia polityków