Krwawa jatka pod Warszawą. Z zazdrości chwycił za nóż i wbił go w brzuch znajomego

i

Autor: Pixabay

Wstrząsające sceny w Chrzanowie: nożownik zaatakował policjantów. Padły strzały

2022-07-12 11:03

W nocy z 11 na 12 lipca w budynku Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie 27-letni mężczyzna znajdujący się w policyjnej recepcji zaatakował nożem policjantów.

Nożownik, który wtargnął do policyjnej recepcji próbował zaatakować jednego z policjantów. Został postrzelony przez drugiego funkcjonariusza. Agresywny mężczyzna chciał zaatakować jeszcze drugi raz, jednak inni funkcjonariusze zdołali obezwładnić sprawcę.

Wczoraj około godziny 23.30 do poczekalni dyżurki Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie wszedł młody mężczyzna. Miał przy sobie metalowy młotek i nóż. Był bardzo mocno pobudzony. Chciał wejść do pomieszczeń służby dyżurnej. Kiedy wyszedł do niego pomocnik oficera dyżurnego agresor zagroził mu nożem. Pomocnik dyżurnego chcąc uniemożliwić mu wejście dalej i ochronić się przed atakiem, zasłonił się krzesłem. Oficer dyżurny widząc to, wezwał agresora do odrzucenia noża i młotka, ale ten nie reagował i kierował się w jego stronę nadal „dźgając” nożem w powietrzu i grożąc mu pozbawieniem życia. Dyżurny znajdujący się w bezpośrednim zagrożeniu zdrowia i życia zdecydował o oddaniu strzału w kierunku napastnika, mierząc w jego nogę. To jednak nie wystarczyło – napastnik nadal krzyczał, że zabije dyżurnego i wymachiwał nożem chcąc zadać mu cios. Wtedy policjant oddał drugi strzał trafiając ponownie w nogę. Napastnik został wtedy obezwładniony, a następnie udzielono mu pomocy przedmedycznej i wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe, które przewiozło agresywnego mężczyznę do szpitala – informuje rzeczniczka Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie, asp. Iwona Szelichiewicz.

Podczas jazdy karetką zespół medyczny musiał zastosować pasy zabezpieczające, gdyż mężczyzna nadal był pobudzony i agresywny. Obecnie przebywa w szpitalu pod nadzorem policji. Została mu pobrana krew do badań na obecność alkoholu i środków odurzających. Wiadomo, że agresor jest mieszkańcem gminy Chrzanów. Trwają czynności mające na celu ustalenie przyczyny napadu. Komendant Powiatowej Policji w Chrzanowie nie ujawnia jeszcze, jakie dokładnie zarzuty zostaną przedstawione mężczyźnie.

Potrącenie na pasach nastolatki w powiecie myślenickim. Wuj Obajtka prawdopodobnym sprawcą wypadku

QUIZ. Rozpoznasz te płyty po fragmencie okładki?

Pytanie 1 z 20
Ten charakterystyczny tęczowy element znajdziemy na okładce albumu jednego z legendarnych zespołów. Jakiego?
QUIZ. Rozpoznasz płytę po fragmencie okładki?