Wisła Kraków

i

Autor: Wisła Kraków

Sport

Wisła Kraków ma nowego trenera. To były reprezentant Polski

2023-12-04 8:35

Wisła Kraków w oficjalnym komunikacie poinformowała o wyborze nowego, tymczasowego trenera, który poprowadzi zespół w trzech najbliższych meczach. Były reprezentant Polski zastąpi w tej roli Radosława Sobolewskiego, który podał się do dymisji po piątkowej porażce z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

Wisła Kraków. Mariusz Jop tymczasowym trenerem „Białej Gwiazdy”

W niedzielę, 3 grudnia Wisła Kraków wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała o wyborze nowego trenera. Tymczasowo ekipę „Białej Gwiazdy” poprowadzi były reprezentant Polski Mariusz Jop. Urodzony w Ostrowcu Świętokrzyskim obrońca w przeszłości występował przy ul. Reymonta w latach 1999-2004 i 2009-2010. W przeszłości Jop reprezentował także barwy KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego, Widzewa Łódź, FK Moskwa i Górnika Zabrze.

Już po zakończeniu kariery piłkarskie Mariusz Jop odpowiadał m.in. za szkolenie wiślackiej młodzieży na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów, w zespole rezerw a także jako asystent trenera pierwszego zespołu, Macieja Stolarczyka.

Od lipca 2023 roku Mariusz Jop prowadzi drużynę Wisły II Kraków, która zajmuje obecnie pierwsze miejsce w JAKO IV Lidze.

W przeszłości razem z Kazimierzem Kmiecikiem miał okazję prowadzić już tymczasowo pierwszy zespół. Dalsze decyzje personalne dotyczące kształtu sztabu szkoleniowego podejmie trener Mariusz Jop wraz z Działem Sportu – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Ostatnie wyniki „Białej Gwiazdy” są zdecydowanie dalekie od oczekiwań. Przypomnijmy, że w piątek Wisła Kraków przegrała na wyjeździe z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:2, a były już trener Radosław Sobolewski podał się do dymisji na pomeczowej konferencji prasowej. Piłkarze z Krakowa zajmują obecnie 8. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi z dorobkiem 25 punktów. 

Wisła Kraków przed przerwą zimową rozegra jeszcze trzy spotkania. 7 grudnia „Biała Gwiazda” w ramach 1/8 finału Pucharu Polski zagra przy Reymonta ze Stalą Rzeszów. 10 grudnia podopieczni Mariusza Jopa podejmą u siebie Górnika Łęczna, a 17 grudnia – Polonię Warszawa.

Tak rodziła się legenda. Jak powstawała Wisła Kraków?

UEFA Futsal Champions League