Radosław Sobolewski

i

Autor: Ewka, Wisła Kraków

Sport

Wisła Kraków bez trenera. Klub przyjął dymisję Radosława Sobolewskiego

2023-12-03 12:39

Radosław Sobolewski nie będzie dłużej trenerem Wisły Kraków – przekazał klub w oficjalnym komunikacie. Prezes „Białej Gwiazdy” Jarosław Królewski przyjął dymisję złożoną przez szkoleniowca po piątkowej porażce z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

Wisła Kraków bez trenera. Radosław Sobolewski odchodzi

Radosław Sobolewski nie będzie dłużej trenerem Wisły Kraków - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu. Dymisję szkoleniowca przyjął prezes „Białej Gwiazdy” Jarosław Królewski. Przypomnijmy, że Radosław Sobolewski podał się do dymisji po piątkowej porażce na wyjeździe z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Wisła Kraków przechodzi w ostatnich miesiącach przez poważny kryzys, a hucznie zapowiadany awans do Ekstraklasy oddala się z każdą ligową kolejką.

„Biała Gwiazda” zajmuje dopiero 8. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi z dorobkiem 25 punktów. Pierwsza w tabeli Arka Gdynia (16 rozegranych spotkań) ma na koncie 32 punkty, a druga Odra Opole (16 meczów) – 30 oczek.

Radosław Sobolewski stanowisko pierwszego szkoleniowca Wisły Kraków objął w październiku 2022 roku, kiedy zastąpił Jerzego Brzęczka. W ubiegłym sezonie pod wodzą „Sobola” Wisła była bliska awansu do Ekstraklasy, jednak w półfinale baraży przegrała na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice 1:4.

W bieżącym sezonie forma Wisły Kraków jest daleka od oczekiwań, a sama forma piłkarzy delikatnie mówiąc – nierówna. Wydaje się, że część kibiców będzie zadowolona ze zmiany na ławce trenerskiej przy Reymonta, gdyż kibice w bieżącym sezonie niejednokrotnie skandowali hasło wzywające Radosława Sobolewskiego do podania się do dymisji.  

Radosław Sobolewski poprowadził Wisłę Kraków w 44 meczach, debiutując na ławce trenerskiej w spotkaniu domowym z ŁKS-em Łódź. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Radosława Sobolewskiego w roli trenera Wisły Kraków.

O dalszych decyzjach będziemy informować w osobnych komunikatach - informuje klub.

Jak informuje Wisła Kraków, z klubem rozstają się także dwaj współpracownicy trenera Radosława Sobolewskiego: asystent Bogdan Zając i trener bramkarzy Artur Łaciak.

Tak rodziła się legenda. Jak powstawała Wisła Kraków?

Express Biedrzyckiej - Mirosław SUCHOŃ