Kibice Wisły Wisła Kraków

i

Autor: ESKA.pl

Sport

Kibice Wisły Kraków nie pojadą do Rzeszowa i Sosnowca. Kolejne kluby dołączają do bojkotu

2024-04-15 15:18

Kibice Wisły Kraków nie pojadą na kolejne mecze wyjazdowe swojej drużyny. Najpierw przyjęcia fanów z Krakowa odmówił Znicz Pruszków, a teraz podobne informacje podały kolejne dwa kluby – Resovia Rzeszów i Zagłębie Sosnowiec, które tym samym dołączyły do trwającego bojkotu kibiców „Białej Gwiazdy”.

Wisła Kraków. Kibice nie pojadą do Rzeszowa i Sosnowca

Kibice Wisły Kraków wciąż nie mogą jeździć na mecze wyjazdowe swojej drużyny. Sytuacja, która trwa od początku sezonu zdaje się nie mieć końca. Niedawno o tym, że kibice Wisły Kraków nie zostaną przyjęci na sektor gości poinformował Znicz Pruszków. Teraz do bojkotu dołączyły dwa kolejne kluby – Resovia Rzeszów i Zagłębie Sosnowiec, z którymi Wisła Kraków zagra odpowiednio 23 kwietnia i 6 maja.

Zgodnie z komunikatami otrzymanymi od Zagłębia Sosnowiec i Resovii Rzeszów w ostatnich godzinach, kibice Białej Gwiazdy nie będą uczestniczyć w meczach z tymi drużynami, tym samym nie będą wspierać drużyny w tych spotkaniach – napisał w serwisie „X” prezes Wisły Kraków Jarosław Królewski.

Znicz Pruszków w swoim oficjalnym komunikacie nieprzyjęcie kibiców Wisły Kraków argumentował rekomendacjami ze strony Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie, powołując się na opisywane wielokrotnie wydarzenia z Radłowa oraz argument, iż jeśli kibice z Krakowa pojawiliby się w Pruszkowie, mogliby zostać zaatakowani przez… pseudokibiców Zagłębia Sosnowiec, BKS-u Bielsko Biała i… Legii Warszawa.

Komunikatu ws. nieprzyjęcia kibiców Wisły Kraków nie wydała Resovia Rzeszów. Do sprawy odniosło się natomiast Zagłębie Sosnowiec.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją Zarządu klubu Zagłębie S.A., na podstawie pkt. 1 Uchwały nr II/85 z dnia 20 lutego 2013 roku; zm. Uchwała nr VII/107 z dnia 12 lipca 2019 roku, jako klub gospodarz meczu piłki nożnej 31 kolejki rozgrywek Fortuna 1 Liga, w którym w dniu 6 maja 2024 roku, zmierzą się drużyny „Zagłębie” Sosnowiec i „Wisła” Kraków, nie przyjmiemy zorganizowanej grupy kibiców drużyny „Wisła” Kraków. Powyższa decyzja ma związek z realnymi, udokumentowanymi przesłankami wskazującymi na możliwość zaistnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników i przebiegu ww. meczu piłki nożnej oraz organizowanej w związku z nim imprezy masowej, mającej odbyć się na terenie Stadionu Piłkarskiego ArcelorMittal Park w Sosnowcu przy ulicy Gen. Mariusza Zaruskiego 2 – brzmi treść pisma wysłanego przez działaczy z Sosnowca do klubu z Krakowa.

Pasmo górskie idealne dla osób lubiących ciszę i spokój. Nie spotkasz tam zbyt wielu turystów

"Fizjoterapeutka mówi, jak wybrać pierwszy rowerek i hulajnogę dla dziecka" - Plac Zabaw odc.8