Jarosław Królewski

i

Autor: Bartek Ziółkowski/Wisła Kraków

Sport

Co dalej z Wisłą Kraków? Kluczowe decyzje zapadną po meczu z Arką Gdynia

2023-08-25 15:44

Czy Wisła Kraków wróci do Ekstraklasy? To pytanie przed sezonem zadawało sobie wielu kibiców „Białej Gwiazdy”. Teraz fani pytają raczej o datę wymiany sztabu szkoleniowego i rewolucję wewnątrz klubu. Wisła Kraków nie spełnia oczekiwań i przechodzi trudny moment, nie tylko na boisku. Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków zorganizowało na Twitterze spotkanie z prezesem klubu Jarosławem Królewskim, który odpowiadał na pytania fanów.

Czy Wisła Kraków wróci do Ekstraklasy? Jarosław Królewski odpowiedział na pytania kibiców

Kibice Wisły Kraków z pewnością nie tak wyobrażali sobie początek sezonu w wykonaniu „Białej Gwiazdy”. Podopieczni Radosława Sobolewskiego wygrali zaledwie jedno z pięciu rozegranych spotkań w Fortuna 1. Lidze (z Polonią Warszawa). Wiślacy zremisowali także z Górnikiem Łęczna i Stalą Rzeszów, ponosząc później dwie porażki z rzędu w spotkaniach z GKS-em Tychy i Odrą Opole. Szczególnie bolesny dla kibiców był wynik meczu z Odrą, która rozbiła Wisłę przy Reymonta wygrywają 3:1. Po spotkaniu kibice zgromadzeni na trybunach domagali się zwolnienia Radosława Sobolewskiego z posady trenera pierwszej drużyny. Sytuacja Wisły Kraków w tabeli Fortuna 1. Ligi jest nie do pozazdroszczenia. Piłkarze z Krakowa zajmują dopiero 14. miejsce w lidze z dorobkiem zaledwie pięciu punktów. Liderem jest obecnie Miedź Legnica (13 „oczek”).

Głos kibiców po meczu z Odrą Opole dotarł także do klubowych gabinetów, ale Jarosław Królewski odpowiedział, że nie ma w planach zwolnienia Radosława Sobolewskiego. Sytuacja pozostawała jednak napięta, wobec czego Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków zorganizowało twitterowe spotkanie na żywo z prezesem Wisły Kraków Jarosławem Królewskim.

Jeszcze zanim padły pytania od kibiców, prezes klubu odniósł się do sprawy obsady stanowiska trenera Wisły Kraków.

Decyzje aktualne, najbardziej wyraziste są takie: Radosław Sobolewski wraz ze sztabem poprowadzi zespół w meczu z Arką Gdynia. W poniedziałek mamy spotkanie z Radą Nadzorczą, gdzie będziemy dyskutować na temat problematyki sportu w Wiśle Kraków. Wtedy prawdopodobnie zostaną podjęte decyzje ogólne dotyczące działalności sportowej klubu – poinformował Jarosław Królewski.

Wasze głosy były podzielone, ale z naciskiem na to, że zmiana powinna nastąpić na szczeblu trenera drużyny. Natomiast nie oznacza to, że my dzisiaj jako klub nie odrabiamy lekcji dotyczącej tego, co jest rzeczywistą przyczyną. Jak pewnie wiecie historycznie w Wiśle pewne jest to, że od wielu lat zwalnia trenerów i od wielu lat nie osiąga sukcesów – dodał prezes Wisły Kraków.

Podczas spotkania Jarosław Królewski informował także, że Wisła Kraków nie od dziś monitoruje sytuację szkoleniowców, którzy mogliby potencjalnie objąć posadę trenera Wisły Kraków. "Biała Gwiazda" najbliższy mecz rozegra w niedzielę, 27 sierpnia o godz. 12:40. Piłkarze Radosława Sobolewskiego zagrają na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana z Arką Gdynia.

Tak rodziła się legenda. Jak powstawała Wisła Kraków?

Rok temu Rzeszów pożegnał Tadeusza Ferenca