Wielka Parada Smoków 2023 w Krakowie! Nocne Widowisko na Wiśle

i

Autor: Maksymilian Tokarczyk

wydarzenia

Wielka Parada Smoków 2024 w Krakowie. Kiedy się odbędzie? Czeka nas duża zmiana w programie wydarzenia

2024-03-18 7:34

Wielka Parada Smoków 2024 w Krakowie. Kiedy się odbędzie? Poznaliśmy już datę tegorocznego wydarzenia! Smoki opanują Kraków w dniach 8 oraz 9 czerwca. Mieszkańców miasta czeka jednak w tym roku wielkie zaskoczenie. W programie Wielkiej Parady Smoków nastąpi ogromna zmiana i zabraknie ważnego wydarzenia? O jakie chodzi?

Spis treści

  1. Wielka Parada Smoków 2024 w Krakowie. Kiedy się odbędzie?
  2. PROGRAM Wielkiej Parady Smoków 2024 w Krakowie. Czy będzie Wielkie Widowisko Plenerowe?
  3. Wielka Parada Smoków 2024. Rodzinny piknik pod Wawelem i pochód ulicami Krakowa
  4. Wielka Parada Smoków 2024 w Krakowie. Konkurs na najpiękniejszego smoka

Wielka Parada Smoków 2024 w Krakowie. Kiedy się odbędzie?

Wielka Parada Smoków w Krakowie to wydarzenie, na które czekają nie tylko mieszkańcy stolicy Małopolski, ale także turyści. Co roku, w czerwcu smoki na dwa dni opanowują miasto. Tak też będzie w tym roku? Kiedy odbędzie się Wielka Parada Smoków 2024 w Krakowie? Znamy już datę! Wielka Parada Smoków odbędzie się w weekend 8-9 czerwca 2024. Hasłem tegorocznego wydarzenia jest: "Smoki bajek, baśni i powieści".

PROGRAM Wielkiej Parady Smoków 2024 w Krakowie. Czy będzie Wielkie Widowisko Plenerowe?

W tym roku Wielką Paradę Smoków w Krakowie czekają spore zmiany. Nie wszyscy mieszkańcy miasta mogą być z nich zadowoleni. O co dokładnie chodzi? Okazuje się, że podczas tegorocznej Wielkiej Parady Smoków nie odbędzie się Wielkie Nocne Widowisko na Wiśle. Przypomnijmy, że co roku ok. godz. 22.00 tłumy krakowian i przyjezdnych gromadzili się na Bulwarach Wiślanych, by podziwiać tańczące smoki. Całość dopełniała odpowiednia muzyka oraz pokazy świetlne i laserowe. W tym roku tak nie będzie. Widowisko ma wyglądać inaczej, inna też będzie jego forma. Za jego organizację odpowiadać będzie Krakowskie Biuro Festiwalowe, a nie Teatr Groteska, jak to było do tej pory.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak Wielka Parada Smoków wyglądała w zeszłym roku, zobaczcie naszą galerię poniżej:

Wielka Parada Smoków 2024. Rodzinny piknik pod Wawelem i pochód ulicami Krakowa

Co z piknikiem pod Wawelem? Tutaj zmian nie ma. Podczas Wielkiej Parady Smoków 2024, jak co roku, odbędzie się rodzinny piknik na Bulwarach Wiślanych. Najprawdopodobniej będzie można w nim wziąć udział zarówno w sobotę, 8 czerwca, jak i w niedzielę, 9 czerwca. Tradycyjnie odbędzie się też barwny pochów. Smoki przejdą ulicami Krakowa w niedzielę, 9 czerwca.

Sonda
Wybierasz się w tym roku na Wielką Paradę Smoków?

Wielka Parada Smoków 2024 w Krakowie. Konkurs na najpiękniejszego smoka

W tym roku podczas Wielkiej Parady Smoków odbędzie się też konkurs na najpiękniejszego smoka. Organizuje go Teatr Groteska.

Zachęcamy Was, byście odszukali swoich ulubionych smoczych bohaterów, których historie zapisane są w książkach – zarówno tych pisanych prozą, jak i wierszem. Liczymy na to, że dzięki Waszym wspaniałym pomysłom plastycznym, autorskim rozwiązaniom technicznym postaci, które znamy jedynie z literatury pojawią się w Krakowie jako piękne, kolorowe, i potężne paradne lalki. I to właśnie Wy tchniecie w nie życie! - czytamy na stronie Teatru Groteska.

Zgłoszenia można wysyłać do 19 kwietnia 2024 roku.

Studniówka 2024 VII LO im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie