Wydarzenia w Krakowie

Wielka Parada Smoków 2023 w Krakowie! Niesamowite widowisko nad Wisłą [GALERIA]

2023-06-04 20:52

Wielka Parada Smoków 2023 w Krakowie to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kulturalnych w mieście. Najważniejszym elementem imprezy jest Wielkie Widowisko Plenerowe, które w tym roku odbywało się w zakolu Wisły nieopodal Wawelu. Kraków znów odwiedziły wielkie, latające smoki, którym towarzyszyły fajerwerki i animacje! Zobaczcie, jak wyglądało Wielkie Nocne Widowisko na Wiśle!

Wielka Parada Smoków 2023 w Krakowie. Wielkie Nocne Widowisko na Wiśle

Wielka Parada Smoków 2023 to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kulturalnych w Krakowie. W tym roku Wielka Parada Smoków rozpoczęła się w sobotę, 3 czerwca Smoczym Piknikiem Rodzinnym. Wydarzenie odbywało się na bulwarach przy Smoczej Jamie pod hasłem „Smoczy apetyt na zdrowie”. Odwiedzający mogli wziąć udział w smoczych grach, zabawach i licznych konkursach w rozstawionych namiotach. Na pikniku, który trwał do godz. 20:00 obecni byli także lekarze, dietetycy i studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kolejną atrakcją w ramach Wielkiej Parady Smoków 2023 w Krakowie było oczywiście Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle. Organizatorzy jak zawsze nie zawiedli i przygotowali wiele robiących wrażenie atrakcji. Nie brakowało efektów pirotechnicznych, które stale rozświetlały niebo. Ozdobą była także oprawa świetlna, laserowa i muzyczna. Zwieńczeniem widowiska na Wiśle były oczywiście ogromne latające smoki animowane na barkach i statkach przez współpracowników i aktorów Teatru Groteska. Zobaczcie, jak w tym roku wyglądało Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle oraz Smoczy Piknik Rodzinny na Paradzie Smoków 2023!

Już w niedzielę, 4 czerwca o godz. 12:00 wystartuje tradycyjna Wielka Parada Smoków. Przemarsz rozpocznie się na ul. Grodzkiej, a zakończy na Rynku Głównym w Krakowie. Szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć w naszym materiale. 

Wieczorny Express Szczerba i Joński
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE