wianki

i

Autor: pixabay.com

CyberWianki w Krakowie: w tym roku wszystkie koncerty i wydarzenia w sieci

2020-06-12 10:33

Pandemia koronawirusa spowodowała, że większość krakowskich imprez przenosi się do sieci. Zmieniają się nie tylko formuły, ale też nazwy. Na przykład jedna z najbardziej popularnych imprez czyli „Wianki” w tym roku stały się „Cyber Wiankami”. Wszystkie koncerty odbędą się w sieci. A na mieszkańców 21 czerwca czeka wyjątkowa niespodzianka.

W tym roku Święto Muzyki to przede wszystkim celebracja lokalności i miejscowych artystów. Również tych, których trzeba starszym pokoleniom przypomnieć, a młodszym odbiorcom – przedstawić. Taką postacią jest Andrzej Zaucha, pochodzący z Krakowa wokalista, instrumentalista i jednocześnie nieodżałowana postać polskiej piosenki. To właśnie jego utwory wybrzmią w aranżacjach Big Bandu Małopolskiego podczas koncertu "Zaucha jest dobry na wszystko". 21 czerwca w ICE Kraków zaśpiewają wokaliści i wokalistki związani z Krakowem i nie tylko. Wśród nich znajdą się: Kuba Badach, Andrzej Sikorowski, Limboski, Barbara Wrońska, Marcin Jajkiewicz i Natalia Kwiatkowska. Oczywiście całego koncertu będzie można posłuchać w sieci, w mediach społecznościowych.

Ale to nie koniec niespodzianek i atrakcji. W niedzielę, 21 czerwca w cyklu Uliczne Granie odbędzie się pasmo Krakowskie Dachowanie. Dzięki streamingowi koncertów, twórczość lokalnych artystów wybrzmiewająca w krakowskich knajpach, parkach, na skwerach oraz w nieoczywistych spotach wypełni mieszkania chętnych. W ramach Krakowskiego Dachowania wystąpią: Kapela Hanki Wójciak, Runforrest, Edyta Górecka.

Na Cyber Wiankach nie może również zabraknąć tradycyjnego konkursu na najpiękniejszy wianek, który zamknie tegoroczną edycję Święta Muzyki. Zanim jednak uczestnicy staną w szranki, będą mogli wziąć udział w warsztatach z plecenia wianków w formie webinarium zorganizowanego we współpracy z Iwoną Sulik.

Do sieci, w tym roku przenoszą się również Pikniki Krakowskiej. W mediach społecznościowych i na stronie Krakowskiego Biura Festiwalowego można znaleźć szczegółowy plan. Będą warsztaty z robienia ogródków na balkonie i swoimi pomysłami kulinarnymi podzielą się sami krakowianie. Organizatorzy zapewniają, że Pikniki odbędą się w parkach jeszcze w te wakacje – prawdopodobnie w sierpniu.

Ptasia kolumna na drodze

QUIZ Najdziwniejsze zwierzęta świata. To jeden z najtrudniejszych quizów

Pytanie 1 z 10
Samogłów to: