Węgiel

i

Autor: Pexels

Zakopane dostało tylko 1100 ton węgla. Potrzebuje prawie trzy razy więcej

2022-11-23 11:56

Węgiel. Zakopane zgłosiło zapotrzebowanie na 3 tys. ton w ramach rządowego programu zakupu, jednak pod Giewont trafi 1100 ton. Skąd taka rozbieżność?

Węgiel w Zakopanem. Sprzedaż ruszy już niebawem

W najbliższym czasie powinna się zacząć sprzedaż węgla. Zgłosiliśmy zapotrzebowanie na 3 tys. ton węgla, jednak dostaliśmy przydział na 1 tys. 100 ton. Mamy nadzieję, że na pierwszy etap rozdziału węgla wystarczy dla naszych mieszkańców – powiedział burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Węgiel. Wniosek wciąż można złożyć

Burmistrz zaznaczył, że na razie dokładna liczba chętnych na zakup węgla ze strony mieszkańców nie jest znana, bo stosowne wnioski można składać do 15 grudnia. We wniosku należy określić jeden rodzaj frakcji - groszek lub węgiel gruby.

Mieszkańcy Zakopanego zainteresowani zakupem węgla za pośrednictwem urzędu miasta wciąż mogą składać wnioski o opał. Do środy 16 listopada zrobiło to 98 osób. Wnioski przyjmuje wydział ewidencji i pozwoleń. 

Można go również złożyć na dzienniku podawczym urzędu - mówi Marta Buńda, naczelnik wydziału.

Cena węgla nie może przekroczyć tej kwoty. Kto może złożyć wniosek?

Z zakupu węgla za pośrednictwem miasta mogą skorzystać te osoby, które w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynku wskazały jako główne źródło ogrzewania piec węglowy. Każdy chętny może zakupić do 3 ton opału – 1,5 tony w tym roku kalendarzowym i 1,5 w następnym. Cena węgla nie może przekroczyć 2000 zł za tonę.

Węgiel z biedaszybów jest o wiele tańszy.