węgiel

i

Autor: unplash Podwójny dodatek węglowy. 6 tysięcy złotych dla jednego domu. Kto może otrzymać podwójny dodatek do węgla?

Podwójny dodatek węglowy. 6 tysięcy złotych dla jednego domu. Kto może otrzymać podwójny dodatek do węgla?

2023-01-27 15:39

Podwójny dodatek węglowy 2022. To 6 tysięcy złotych dla jednego domu. Zmiany zostały zatwierdzone przez rząd. Dzięki temu można zyskać dodatkowe pieniądze. Kto otrzyma podwójny dodatek węglowy? Jak i do kiedy można złożyć wniosek o dodatek węglowy?

Dodatek węglowy 2022 - kto może go otrzymać?

Dodatek węglowy 2022 to pomoc od rządu w obliczu kryzysu energetycznego. Kto może się starać o dopłaty do węgla? Przypomnijmy, że jednorazowe dofinansowanie wynosi 3000 złotych. Dodatek węglowy mogą dostać gospodarstwa domowe, które jako główne źródło ogrzewania domu wykorzystują:

  • kocioł na paliwo stałe
  • kominek
  • kozę
  • kuchnię węglową
  • piec kaflowy na paliwo stałe
  • ogrzewacz powietrza
  • trzon kuchenny

Wspominanie wyżej rzeczy muszą być zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), aby otrzymać dofinansowanie do węgla 3000 złotych.

6 tysięcy złotych dopłaty do węgla. Zmiany w ustawie o dodatku węglowym 2022. Kto otrzyma podwójny dodatek węglowy?

To jednak jeszcze nie wszystko. Rząd wprowadził zmiany w ustawie o dodatku węglowym. Na czym polega? Dzięki niej można się starać o podwójny dodatek węglowy. Jak to zrobić? Kto może dostać 6 tysięcy złotych dodatku do węgla? Rząd wprowadził zmiany polegające na tym, że każde gospodarstwo domowe mieszkające pod tym samym adresem może starać się o dopłatę do węgla - a nie jak było do tej pory, "jeden adres, jedno dofinansowanie".

Kto może otrzymać podwójny dodatek węglowy? Jakie trzeba spełnić warunki?

Zmiany w ustawie o dodatku węglowym 2022 - kto otrzyma 6 tysięcy dopłaty do węgla? Rodziny mieszkające pod jednym dachem mogą osobno składać wnioski o dodatek węglowy, jeśli:

  • każde z gospodarstw domowych korzysta z oddzielnych źródeł ciepła zasilanych węglem
  • każde gospodarstwo domowe musi składać oddzielną deklarację śmieciową (opłaty za odpady muszą być regularnie uiszczane)

Dodatkowo zmiany w ustawie o dodatku węglowym 2022 przewidują również ustalenie nowego adresu rodzinom, które wspólnie mieszkają i ogrzewają pomieszczenia wspólnym piecem - mają dwa wejścia do budynku lub dwa budynki na jednej działce. Jeśli do 30 grudnia 2022 złożą deklarację o zmianę numeracji, mogą starać się o dwa oddzielne dodatki węglowe po 3000 złotych.

Dodatek do węgla 2022 - wniosek? Do kiedy można złożyć wniosek o dodatek węglowy?

Do kiedy można złożyć wniosek o dodatek węglowy 2022? Gdzie to zrobić? Wnioski o dopłatę do węgla składa się w urzędach gminy odpowiadających naszemu miejscu zamieszkania. Ale uwaga! Trzeba się pospieszyć, bo czas się już kończy. Wnioski o dodatek węglowy można było złożyć do 30 listopada 2022 roku.

Widok jak z apokalipsy! Tajemnicza łuna nad Szczecinem. Dlaczego niebo zrobiło się całe pomarańczowe?
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE