500 plus

i

Autor: Unsplash - Paul Hanaoka Zdjęcie ilustracyjne

Waloryzacja 500 plus. Będą zmiany? Prezes PiS zabrał głos

2022-11-24 13:00

500 plus czekają zmiany? W kontekście galopującej inflacji i pogarszającej się coraz bardziej sytuacji materialnej Polaków pojawiły się głosy o podniesieniu wysokości świadczenia "500 plus". Do sprawy odniósł się prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zmiany w 500 plus. Będzie waloryzacja?

Program 500 plus działa w Polsce od 2016 roku. Od chwili jego wprowadzenia kwota świadczenia nie uległa zmianom. Jak podkreślają beneficjenci rządowego programu - drożyzna napędzana przez galopującą inflacją powoduje, że pieniądze z programu 500 plus są coraz mniej warte. Czy rodzice mogą liczyć na waloryzację? Do kwestii podniesienia wysokości świadczenia odniósł się w środę, 23 listopada prezes PiS Jarosław Kaczyński.

500 plus do waloryzacji?

W tej chwili, w tym momencie kryzysu, to chcę uczciwie powiedzieć, że takich planów nie ma, co nie oznacza, że w bardzo krótkim czasie to się nie zmieni. Ale w tej chwili mogę powiedzieć, że my mamy kryzys, walczymy z nim możliwie najdelikatniejszymi metodami, bo najprostsza metoda walki z kryzysem, to jest zmniejszenie popytu, czyli zmniejszenie dochodów społeczeństwa. My wszystko robimy, by dochody społeczeństwa liczone w sile nabywczej nie spadały lub by te spadki były minimalne - powiedział podczas spotkania w Tomaszowie Mazowieckim.

Dodał, że w tym kierunku działa też Narodowy Bank Polski i wspomniał o zamrożeniu cen. Kaczyński podkreślał, że z drugiej strony PiS chce "uniknąć kolejnego szoku bezrobocia".

Jarosław Kaczyński o inflacji w Polsce

"Wszystko wskazuje na to, że w drugim kwartale przyszłego roku inflacja zacznie spadać, a później może być już naprawdę taka jak to zwykle w kraju, który się rozwija jest, mało dostrzegalna dla przeciętnego obywatela". "Sądzimy, że z tego kryzysu powinniśmy w ciągu najbliższych kilkunastu, może dwudziestu miesięcy wyjść, jednocześnie nie naruszając w gruncie rzeczy sytuacji społecznej, nie zwiększając w żaden istotny sposób bezrobocia" - dodał.

Rewolucja na krakowskim Rynku. Kwiaciarki przetestują nowe stoisko