Waloryzacja 500 plus. Będą zmiany? Prezes PiS zabrał głos

2022-11-24 13:00
Waloryzacja 500 plus?
Autor: Unsplash - Paul Hanaoka

500 plus czekają zmiany? W kontekście galopującej inflacji i pogarszającej się coraz bardziej sytuacji materialnej Polaków pojawiły się głosy o podniesieniu wysokości świadczenia "500 plus". Do sprawy odniósł się prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zmiany w 500 plus. Będzie waloryzacja?

Program 500 plus działa w Polsce od 2016 roku. Od chwili jego wprowadzenia kwota świadczenia nie uległa zmianom. Jak podkreślają beneficjenci rządowego programu - drożyzna napędzana przez galopującą inflacją powoduje, że pieniądze z programu 500 plus są coraz mniej warte. Czy rodzice mogą liczyć na waloryzację? Do kwestii podniesienia wysokości świadczenia odniósł się w środę, 23 listopada prezes PiS Jarosław Kaczyński.

500 plus do waloryzacji?

W tej chwili, w tym momencie kryzysu, to chcę uczciwie powiedzieć, że takich planów nie ma, co nie oznacza, że w bardzo krótkim czasie to się nie zmieni. Ale w tej chwili mogę powiedzieć, że my mamy kryzys, walczymy z nim możliwie najdelikatniejszymi metodami, bo najprostsza metoda walki z kryzysem, to jest zmniejszenie popytu, czyli zmniejszenie dochodów społeczeństwa. My wszystko robimy, by dochody społeczeństwa liczone w sile nabywczej nie spadały lub by te spadki były minimalne - powiedział podczas spotkania w Tomaszowie Mazowieckim.

Dodał, że w tym kierunku działa też Narodowy Bank Polski i wspomniał o zamrożeniu cen. Kaczyński podkreślał, że z drugiej strony PiS chce "uniknąć kolejnego szoku bezrobocia".

Jarosław Kaczyński o inflacji w Polsce

"Wszystko wskazuje na to, że w drugim kwartale przyszłego roku inflacja zacznie spadać, a później może być już naprawdę taka jak to zwykle w kraju, który się rozwija jest, mało dostrzegalna dla przeciętnego obywatela". "Sądzimy, że z tego kryzysu powinniśmy w ciągu najbliższych kilkunastu, może dwudziestu miesięcy wyjść, jednocześnie nie naruszając w gruncie rzeczy sytuacji społecznej, nie zwiększając w żaden istotny sposób bezrobocia" - dodał.

Rewolucja na krakowskim Rynku. Kwiaciarki przetestują nowe stoisko
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE