Tablica rejestracyjna / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Dominik Rutkowski / Radio Eska

Ceny paliw rosną, więc lepiej zabezpiecz tablice rejestracyjne przed kradzieżą. Złodzieje mają je na celowniku

2022-11-23 14:27

Ceny paliw rosną sukcesywnie od dłuższego czasu, a wraz z ich skokiem, w wielu regionach Polski, nasilają się kradzieże tablic rejestracyjnych. Co się potem z nimi dzieje? Konsekwencje mogą być poważne dla właściciela. Co zrobić, by zabezpieczyć swój samochód przed wykręceniem tablic?

Kradną tablice rejestracyjne! Jak zabezpieczyć swój samochód?

Ceny paliw, które wciąż szokują i powrót pełnego VAT-u na paliwo może przełożyć się na jeszcze większe zintensyfikowanie działań złodziei. Warto odpowiednio zabezpieczyć się przed wykręceniem naszych tablic, by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. W przeciwnym wypadku może się bowiem okazać, że samochód na naszych numerach rejestracyjnych brał udział w kradzieży paliwa ze stacji benzynowej. 

Kradzież tablic rejestracyjnych może się okazać poważna w skutkach

Co zrobić, gdy zauważymy, że w naszym samochodzie brakuje tablic rejestracyjnych? Ważne, by jak najszybciej zgłosić ten fakt na najbliższym komisariacie policji, co pozwoli złożyć wniosek o wyrobienie wtórników lub przerejestrowanie pojazdu. Co jednak istotniejsze - pozwoli to uniknąć posądzeń o kradzież paliwa oraz potencjalnego mandatu. Jeśli auto poruszające się na skradzionych tablicach zostanie sfotografowane przez fotoradar, pokrzywdzony będzie musiał udowodnić, że to nie on popełnił wykroczenie. 

Jak zabezpieczyć tablice rejestracyjne przed kradzieżą?

Aby uniknąć kradzieży tablic rejestracyjnych, warto solidnie przymocować je do zderzaka lub klapy bagażnika. Najlepiej zrobić to nitami aluminiowymi, ewentualnie przykręcić za pomocą śrub stolarskich z płaskim łbem lub wkrętów. 

Należy jednak szczególnie uważać, by nie uszkodzić tablic, dlatego nawiercenia najlepiej robić na ich obrzeżach lub pomiędzy numerami, żeby nie zniekształcały cyfr oraz liter, a także nalepek z hologramami.

Świąteczne dekoracje w Krakowie