W Zakopanem ma powstać KAMPER PARK?! To nowy sposób na ściągnięcie turystów?

2021-03-09 15:14 nm
kamper
Autor: Pixaby Zdjęcie poglądowe

Tatrzański Park Narodowy chce wybudować kamper park. Są już dwie wstępnie wybrane lokalizacje. - Przewidujemy, że w przyszłości będzie zapotrzebowanie na tego typu infrastrukturę - mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Zapowiada się wielka inwestycja Tatrzańskiego Parku Narodowego. TPN planuje zbudować pod Tatrami kamper park. To specjalny postój dla samochodów, z prądem, bieżącą wodą i kanalizacją. Mogłyby tam stacjonować właśnie kampery. Wybrano już wstępnie dwie lokalizacje. Pierwsza z nich to Jaszczurówka - u wylotu Doliny Olczyskiej. Druga lokalizacja to rejon wylotu Doliny Kościeliskiej.

Toruńskie sokoły wędrowne szykują się do lęgu

Ten pomysł krążył nam już od dawna po głowach. Mnie osobiście idea poruszania się kamperem też jest bliska. Zmotywowało nas bardzo to, że dużo kamperów pojawiło się na Podhalu, więc przewidujemy, że w przyszłości będzie zapotrzebowanie na tego typu infrastrukturę - mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Sporo kamperów w Zakopanem pojawiło się zimą. Chodzi o okres, gdy hotele na Podhalu były zamknięte. Turyści właśnie w ten sposób spędzali noc pod Tatrami. Kampery można było zauważyć m.in. na parkingach w Białce Tatrzańskiej.

Sam osobiście widziałem chyba z 10 kamperów, ale czy był tam ktoś w środku, to tego to nie wiem, bo nie były podłączone, chyba że agregaty mają w środku, to wtedy co innego - mówi jeden z kierowców z Zakopanego.

Bardzo to pomysłowe i bardzo potrzebne raczej. No musiałby być taki duży plac z kanalizacją, żeby miały te kampery właśnie wszystkie udogodnienia i wtedy miałoby to sens - dodaje inny.

Póki co, TPN analizuje, czy na wybranych lokalizacjach możliwe będzie ulokowania parkingu dla kamperów. Dopiero potem zapadnie decyzja o lokalizacji inwestycji.