W tych miastach w Małopolsce przybywa mieszkańców. Które miasta się zaludniają?

2022-12-30 15:53
W tych miastach w Małopolsce przybywa mieszkańców. Które miasta się zaludniają?
Autor: Wikimedia Commons

Miasta w Małopolsce, w których przybywa mieszkańców. O jakie chodzi? Kryzys demograficzny to wciąż niepokojący temat w Polsce. Liczba ludności w naszym kraju w latach 2002-2021 zmalała o 0,4 procent. Nieco inaczej w statystykach wypada województwo małopolskie, w którym liczba mieszkańców wzrosła o 5,3 procent. Mimo wszystko, zaludniające się miasta należą do mniejszości. W których miastach w Małopolsce przybywa mieszkańców? Sprawdziliśmy!

W tych miastach w Małopolsce przybywa mieszkańców. O które chodzi?

Według danych zgromadzonych przez portal „Polska w liczbach” opierający się na danych Głównego Urzędu Statystycznego, województwo małopolskie liczy obecnie prawie 3,5 miliona mieszkańców. To o 5,3 procent więcej, niż w 2002 roku. Co ciekawe, prognozowana liczba ludności województwa w 2050 roku ma wynieść nieco ponad 3,2 miliony osób. Większość miast w Małopolsce niestety się wyludnia. Są jednak takie, które przyciągają coraz więcej osób. W naszej galerii sprawdzicie, w których miastach przybywa mieszkańców w województwie małopolskim.

Julia Przyłębska jak Iga Świątek! Szalała na korcie

QUIZ. Najbardziej irytujące wątki polskich seriali 2022. Prawdziwy fan rozpozna co najmniej 7!

Pytanie 1 z 13
Kiedy trafił za kratki w "M jak miłość" fani Izy i Marcina odetchnęli z ulgą. Niestety, nie na długo...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE