W Trzebini powstało kolejne zapadlisko! Tym razem średnica ma szerokość około 7 metrów [ZDJĘCIA]

2023-01-20 17:19

W piątek, 20 stycznia po raz kolejny znaleziono zapadlisko na osiedlu Siersza w Trzebini, w powiecie chrzanowskim, w województwie małopolskim. Mieszkańców osiedla zaalarmowała straż na sygnale przejeżdżająca ulicą Chrzanowską. Przypomnijmy, że poprzednie zapadlisko wystąpiło w Trzebini dzień wcześniej, 19 stycznia.

Zapadliska w Trzebini. Do niebezpiecznych zjawisk dochodzi dzień po dniu

20 stycznia na terenie leśnym w Trzebini po raz kolejny zapadła się ziemia. "Natychmiast uruchomić odpompowywanie wody", "Trzeba przekonać naszych możnowładców aby przekonać SRK do powrotu tematu w kwestii pompowania wód kopalnianych,nie ma chyba innego wyjścia. Chyba że czekamy na ludzkie dramaty", piszą w mediach mieszkańcy. Tym razem zapadlisko jest większe od poprzedniego, jego średnica ma około 7 metrów szerokości. Do zapadnięcia się ziemi na terenie osiedla doszło też dzień wcześniej, 19 stycznia, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Władze i mieszkańcy Trzebini czekają na wyniki badań terenu krakowskich naukowców z AHG. Mają być one znane 15 lutego. Zapadliska powstające w Trzebini to szkody pogórnicze spowodowane przez dawną kopalnię węgla kamiennego "Siersza" działającą w tym mieście od połowy XIX wieku.

Politycy od Kuchni - Robert Biedroń

QUIZ. Auta i marki motoryzacyjne na literę B. Nietypowe pytania, nie tylko o BMW!

Pytanie 1 z 10
Robert Kubica rozpoczął swoje starty w Formule 1 w zespole...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE