W Rosji doszło do wybuchu gazociągu. Są ofiary śmiertelne [WIDEO]

2022-12-21 7:43
W Rosji doszło do wybuchu gazociągu. Są ofiary śmiertelne
Autor: Print screen Twitter Anton Gerashchenko W Rosji doszło do wybuchu gazociągu. Są ofiary śmiertelne

Trzy osoby poniosły śmierć wskutek wybuchu w gazociągu Urengoj-Pomary-Użhorod we wtorek, 20 grudnia. Eksplozja nastąpiła na terytorium Republiki Czuwaszji, położonej w europejskiej części Federacji Rosyjskiej - poinformowała agencja Reutera. Co z dostawami gazu dla Europy?

Wybuch gazociągu. Co o dostawach Gazpromu?

Gazprom to rosyjski koncern państwowy, największy światowy wydobywca gazu ziemnego. Lokalny oddział Gazpromu w Czuwaszji poinformował, że pomimo uszkodzenia gazociągu Urengoj-Pomary-Użhorod, dostawy gazu są realizowane w pełnym zakresie poprzez równoległe gazociągi. Natomiast lokalne władze powiadomiły o śmierci trzech osób - napisał Reuters.

Wcześniej informowano, że wybuch gazociągu niedaleko wsi Kalinino w rejonie wurnarskim w Republice Czuwaszji nikt nie zginął, a wybuch spowoduje wstrzymanie dostaw gazu do Europy. Rosyjski gaz wciąż dociera do Europy pomimo sankcji gospodarczych, nałożonych na Rosję z powodu rosyjskiej napaści zbrojnej na Ukrainę - przypomniał Reuters.

Artefakty z czasów wojny znalezione na terenie obozu pracy

QUIZ: Nietypowe potrawy wigilijne

Pytanie 1 z 5
Podstawowym składnikiem korzennej zupy soczewicowej jest:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE