W małopolskich szpitalach maleje liczba miejsc dla pacjentów z Covid-19

2021-03-10 21:05
Maseczka, koronawirus
Autor: Pixabay

W szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Krakowie nie ma wolnych łóżek dla pacjentów z Covid-19. Placówka ma obecnie 106 miejsc dla osób zarażonych koronawirusem, w tym 9 tak zwanych łóżek respiratorowych. Władze szpitala podkreślają, że rotacja pacjentów odbywa się na bieżąco.

- Praktycznie jest cały czas pełno, bo część osób wychodzi i na ich miejsce natychmiast pojawiają się nowi pacjenci. Część osób przywożą do nas zespoły ratownictwa medycznego, ale część pacjentów to osoby z innych szpitali - mówi doktor Krzysztof Czarnobilski, dyrektor szpitala MSWiA do spraw lecznictwa.

Protest kobiet w Krakowie

Władze województwa potwierdzają, że sytuacja covidowa w małopolskich szpitalach jest poważna, dlatego zapadła decyzja o ponownym zwiększeniu bazy łóżkowej.

- Zwiększamy bazę łóżek o około 300 miejsc, w oparciu o sześć placówek. Od piątku rozpoczniemy w szpitalu wojskowym, mamy też placówkę w Proszowicach, natomiast prawie cały szpital w Dąbrowie Tarnowskiej zostanie przemianowany na szpital covidowy - mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Medycy podkreślają, że w szpitalach pojawia się coraz więcej młodych pacjentów z Covid-19, którzy bardzo ciężko znoszą chorobę. Stąd apel lekarzy, aby nie lekceważyć potencjalnych objawów zarażenia.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE