W Majówkę ruszą rekreacyjne linie autobusowe do Ojcowa, Będkowic i Puszczy Niepołomickiej

i

Autor: pixabay.com Linią rekreacyjną pojedziemy między innymi do Ojcowa.

W Majówkę ruszą rekreacyjne linie autobusowe do Ojcowa, Będkowic i Puszczy Niepołomickiej

2021-04-28 15:42

Krakowskie linie autobusowe do Ojcowa, Będkowic i Puszczy Niepołomickiej ruszą w tę sobotę. To część miejskiej kampanii "Kraków w formie", która ma promować wśród mieszkańców aktywny wypoczynek mimo pandemii. Autobusy będą jeździły całą Majówkę do poniedziałku włącznie. Potem już tylko w niedziele i inne święta.

Zarząd Transportu Publicznego zaprasza na Majówkę pod Kraków. Od soboty oficjalnie ruszają krakowskie autobusy rekreacyjne. Połączenia o nazwach R0, R1 i R8 będą odjeżdżały co pół godziny w godzinach od 9:00 do 17:00. Od 17:00 do 19:00 częstotliwość odjazdów spadnie do godziny.

Możemy pojechać do Ojcowa, możemy pojechać do Dolinek Podkrakowskich, do Puszczy Niepołomickiej. Te wszystkie lokalizacje będą skomunikowane z lokalizacjami do przesiadki w centrum miasta, czyli Osiedle Podwawelskie, Nowy Kleparz i Bronowice Małe - mówi Sebastian Kowal z ZTP.

Linie będą jeździły tylko w niedziele, majówkowe kursy od soboty do poniedziałku są wyjątkiem. Aktywiści komunikacyjni uważają, że pomysł to strzał w dziesiątkę, ale wymaga dopracowania.

Na przykład zaproponowalibyśmy żeby linia R8 jechała jednak do centrum, nie zaczynała trasy w Bronowicach Małych, bo może po prostu nie mieć jak zebrać pasażerów. Ci, którzy będą musieli się przesiadać mogą nie być zainteresowani - mówi Jacek Mosakowski z Platformy Komunikacyjnej Krakowa.

Płonie Biebrzański Park Narodowy. Nagranie z pokładu Black Hawk

Urzednicy podkreślają, że to projekt pilotażowy i jeszcze wiele może się w nim zmienić. Przykładowo, nie wykluczają rozszerzenia oferty linii rekreacyjnych w bliżej nieokreślonej przyszłości o autobus do Przylasku Rusieckiego.

Dokładny rozkład jazdy linii rekreacyjnych do Niepołomic, Ojcowa i Będkowic można sprawdzić TUTAJ.

Rozkład jazdy miejskich linii rekreacyjnych poznał nasz reporter Kuba Paduch:

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE