Wawel

i

Autor: Wikimedia

W listopadzie Wawel zwiedzimy za darmo! Co można zobaczyć?

2022-11-01 16:12

W listopadzie Wawel można zwiedzać za darmo. Od Dnia Zadusznego zamkowe muzeum udostępni dla turystów cztery wystawy stałe. To w ramach ogólnopolskiego projektu "Darmowy listopad w rezydencjach królewskich". Bezpłatne zwiedzanie odbywać się będzie przez cały miesiąc od wtorku do niedzieli.

"Darmowy listopad w rezydencjach królewskich" to ogólnopolski projekt pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest promocja polskich zabytków. W tym roku jesienią bezpłatnie możemy zwiedzić Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie, Łazienki Królewskie i Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Zamkowe w Malborku i jego oddziały w Sztumie oraz w Kwidzynie, Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce oraz Muzeum Zamkowe w Sandomierzu. 

- Od 2 listopada w godzinach od 13:00 do 17:00 będzie można zwiedzać ekspozycje Skarbca Koronnego, Zbrojowni oraz Prywatnych Apartamentów Królewskich za darmo. W drugiej połowie miesiąca od 18 listopada udostępnimy za darmo także Reprezentacyjne Komnaty Królewskie - wymienia Andrzej Betlej, Dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu. 

W ramach akcji odbędzie się także ponad sto bezpłatnych lekcji muzealnych. Edukatorzy opowiedzą między innymi o zwyczajach i ceremoniach na dworze królewskim oraz o życiu średniowiecznych rycerzy. 

- Te tematy są dostosowane zarówno do wieku uczestników, jak i do podstawy programowej. Chodzi nam o to, żeby nauczyciel, który przyjdzie na Wawel, mógł powiedzieć, że taki punkt w podstawie ma już zrealizowany dzięki spacerom na Wawelu - mówi Piotr Rabiej, Pełnomocnik Dyrektora Zamku Królewskiego na Wawelu do spraw Komunikacji.

Wejściówki na bezpłatne zwiedzanie można nabyć w kasach biletowych oraz na stronie internetowej Zamku Królewskiego na Wawelu.

Ogród Świateł w Krakowie

Quiz. Oni odeszli w ostatnim roku. Aktorzy, muzycy, politycy. Pamiętasz te postaci?

Pytanie 1 z 13
1. Kamil Durczok zmarł 16 listopada 2021 roku. Znany dziennikarz był prezenterem: