W Krakowie złodzieje nie mają litości. Ktoś ukradł w centrum miasta... traktor!

2022-12-21 13:54
W Krakowie skradziono ciągnik razem z pługiem i piaskarką
Autor: Dorota Opyrchał W Krakowie skradziono ciągnik razem z pługiem i piaskarką

W Krakowie na ulicy Chmieleniec doszło do zuchwałej kradzieży ciągnika razem z pługiem i piaskarką. O zdarzeniu niezwłocznie została poinformowana policja, jednak nadal nie udało się namierzyć złodziei i skradzionego pojazdu. Za odnalezienie ciągnika jego właściciel obiecuje nagrodę.

W Krakowie skradziono ciągnik. Właściciel potrzebuje go do odśnieżania osiedla

Wartość skradzionego ciągnika to około 40 tysięcy złotych. Po zgłoszeniu zdarzenia, policja zapowiedziała, że zbada sprawę przy użyciu monitoringu. Na razie jednak nie ma żadnych efektów poszukiwań. Właściciel traktora poinformował, że po śladach na śniegu widać, że pojazd odjechał w stronę Ruczaju i ulicy Kobierzyńskiej.

- Ciągnik stał na ul. Chmieleniec nie pierwszy rok. Miał swoje miejsce zarezerwowane przez administratora. Pojazd, w zimowych warunkach, na co dzień służył do odśnieżania osiedla. Został skradziony w nocy 18 grudnia, około godziny 3.30. Jest on bardzo potrzebny. Wiemy, jakie warunki pogodowe mieliśmy w zeszłym tygodniu i nie wiadomo, czy kolejny atak śniegu nie jest przed nami - powiedział nam pan Zdzisław Opyrchał, właściciel traktora.

W zeszłym tygodniu w Krakowie występowały intensywne opady śniegu, co doprowadziło do częściowego paraliżu ruchu drogowego. Choć zapowiadana jest odwilż i chwilowe ocieplenie, nie wiadomo, czy śnieg znów nie zacznie sypać, dlatego ciągnik razem z pługiem i z piaskarką jest potrzebny właścicielowi do pracy. Za jego odnalezienie przewidziana jest nagroda.

Tłumy na jarmarku świątecznym w Krakowie

Czy znasz polskie kolędy? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
W kolędzie „Wśród nocnej ciszy” Zbawcę wyglądano?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE