Inwestycje w Krakowie

W Krakowie powstaje park im. Wisławy Szymborskiej. Sprawdziliśmy postęp prac! [GALERIA]

2023-05-05 15:00

Już niedługo mieszkańcy Krakowa będą mogli cieszyć się z nowej, zielonej przestrzeni jaka powstaje właśnie przy ul. Karmelickiej. Park będzie nosił imię polskiej noblistki, Wisławy Szymborskiej. Pierwotnie otwarcie planowano na lipiec, jednak termin może ulec zmianie. Postanowiliśmy więc wybrać się na miejsce i sprawdzić, jak obecnie wyglądają prace w parku!

Park im. Wisławy Szymborskiej w Krakowie. Co zmieni się przy Karmelickiej?

Przyszły park im. Wisławy Szymborskiej przy ul. Karmelickiej powoli nabiera kształtów. Prace wydają się już zaawansowane, a alejki zaczęły już zdobić drzewa i rośliny. Pierwotnie nowy teren zielony miał zostać otwarty 2 lipca 2023 roku, w setną rocznicę urodzin noblistki. Termin może jednak ulec zmianie, bo podczas prac remontowych natrafiono na dawne zabudowania od strony ul. Dolnych Młynów. Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował o możliwych opóźnieniach, a my postanowiliśmy wybrać się na miejsce i sprawdzić, jak wygląda remont w samym sercu miasta. Postęp prac sprawdzicie w naszej galerii.

Obecnie trwać ma inwentaryzacja architektoniczna odkrytych fundamentów dawnych zabudowań. Zgodnie z zapowiedziami Zarządu Zieleni Miejskiej w parku ma pojawić się 125 drzew, m.in. klonów, grabów, topoli, kasztanowców i dębów. To nie wszystko, bo całość przyozdobią ostatecznie także grusze, jabłonie, czereśnie i śliwy.

Przechodnie będą mogli podziwiać także zieleń niższą, którą reprezentować ma łącznie ponad 1500 krzewów takich jak bez czarny, a także ponad 18 tys. bylin (przywrotniki czy olszewniki himalajskie). To nie koniec, bo w parku nasadzonych zostanie także ponad 70 tys. cebul w postaci szafranu Tommasiniego czy ranników zimowych.

Czy radiowcy ESKA potrafią śpiewać? | Dokończ Piosenkę 11

QUIZ. W jakim programie musisz wziąć udział? Przekonaj się, o jaką nagrodę zawalczysz!

Pytanie 1 z 10
Jakie jest Twoje nastawienie do tłumów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE