Utrudnienia na Zakopiance. Trwa remont torowiska

2021-12-02 8:52
Przebudowa torowiska wzdłuż Zakopianki w Krakowie.
Autor: Ula Bienia

Ruszyły prace wzdłuż torowiska przy ulicy Zakopiańskiej w Krakowie. W związku z remontem nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Tramwaje nie kursują od Borku Fałęckiego do pętli w Łagiewnikach. Z kolei na Zakopiance powstał bus pas. Remont wiąże się jednak z większymi utrudnieniami na drodze.

Zakończony remont ulicy Zakopiańskiej pozwolił na rozpoczęcie prac na torowisku. Do wymiany jest około 2,5 km pojedynczego toru. Tramwaje są wyłączone, a mieszkańcy mogą przejechać odcinek z Borku Fałęckiego do Łagiewnik autobusami zastępczymi. 

- Rozpoczęliśmy od prac rozbiórkowych. Musimy rozebrać całe torowisko. Wymieniamy szyny, podkłady i przewód zasilania na słupach trakcyjnych. Na pętli w Borku Fałęckim nie zmieniamy szyn, a będziemy je szlifowali oraz wymienimy zwrotnice i ich napędy - tłumaczy Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Mieszkańcy mają do dyspozycji linię autobusową numer 708. Jednak nie są z niej do końca zadowoleni. 

- Nie ma nigdzie znaków, że mamy tutaj wsiadać na tę linię do Łagiewnik. Nie czarujmy się, tu są zawsze korki z buspasem czy bez niego. Ten autobus jest dziwnie umieszczony. Każdy myślał, że jest tak na poboczu, a okazuje się, że nie. Muszę się przesiadać kilka razy, żeby dojechać, gdzie potrzebuję. Tramwaje były zdecydowanie lepsze - relacjonują mieszkańcy.

Koszt prac to około 14 milionów złotych. Remont potrwa do końca marca przyszłego roku.

Bus pas na remontowanej ul. Zakopiańskiej

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Toskania, Bawaria, inne. Gdzie w Europie leży ta kraina?

Pytanie 1 z 15
W jakim państwie leży kraina o nazwie Kraina?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE