Aligator

i

Autor: David Clode, Unsplash

WIADOMOŚCI

Makabra na amerykańskim osiedlu. Po ulicach spacerował potężny aligator. W paszczy trzymał ludzkie szczątki [WIDEO]

2023-09-25 14:59

Dramatyczne sceny rozegrały się na ulicach niewielkiego miasteczka Largo na Florydzie. Mieszkańców zaalarmował przerażających widok, rodem z najgorszych horrorów. Ulicami osiedla przechadzał się potężny aligator, który w paszczy trzymał... zwłoki. Udało się ustalić tożsamość ofiary.

Floryda. Aligator grasował po osiedlu z ludzkimi szczątkami w paszczy

Horror rozegrał w piątek, 22 września około godziny 14 czasu lokalnego. W niewielkiej miejscowości Largo, położnej w środkowej Florydzie w USA. Wówczas jeden z lokalnych mieszkańców, JaMarcus Bullard, zauważył wielkiego aligatora, grasującego na terenie osiedla, nieopodal parku Ridgecrest. Najbardziej przerażające w obecności potężnego gada było to, co trzymał w swojej paszczy. Szybko okazało się, że to ludzkie zwłoki. Mężczyzna wezwał na pomoc służby. W tym czasie aligator próbował ukryć się ze swoją zdobyczą w kanale. 

— Po raz pierwszy w życiu widziałem aligatora, więc pomyślałem, że jest całkiem fajny, ale kiedy zobaczyłem, co tam jest, pomyślałem: to wygląda jak manekin. Zauważyłem, że w pysku miał ciało, raczej dolną część tułowia. Kiedy to zobaczyłem, pobiegłem prosto do straży pożarnej — powiedział świadek zdarzenia w rozmowie z Fox13.

Ofiara aligatora to 41-letnia kobieta

Potężny gad miał prawie cztery metry długości, a służbom nie było łatwo się z nim uporać. Ostatecznie gad został uśpiony, a zwłoki kobiety zostały oswobodzone z uścisku jego żelaznych szczęk. Ustalenia śledczych wykazały, że ofiarą jest 41-letnia Sabrina Peckham, która była osobą bezdomną. Lekarz sądowy przeprowadził sekcję zwłok, aby ustalić przyczynę i sposób, w jaki zginął człowiek. Dochodzenie jest w toku. Miejscowi politycy nie chcieli powiedzieć, czy śledczy uważają, że to aligator był zabójcą.

Quiz. Co fajnego miała Baśka? Co w Brooklynie robiła Natalia? Jak dobrze pamiętasz kobiety z polskich piosenek?

Pytanie 1 z 10
Co fajnego miała tytułowa Baśka w przeboju Wilków?

Floryda od dawna ma problem z aligatorami

Na Florydzie żyje obecnie ponad milion aligatorów. W ciągu ostatnich dziesięciu lat średnio rocznie notowano w tym stanie osiem niesprowokowanych ataków aligatorów do tego stopnia, że poszkodowani wymagali udzielenia pomocy medycznej. Komisja ds. Ochrony Ryb i Dzikiej Przyrody Florydy (FWC) zajmuje się prowadzeniem rejestru "niesprowokowanych ataków". Według ich danych od 1948 roku do 2021 roku doszło do 442 takich incydentów, z czego 26 zakończyły się śmiercią.

10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Niektórzy z nich to urodzeni mordercy:

Kraków. Pod samym Wawelem odkryto ślady po dużych zrzutach ścieków do Wisły. „Leki, hormony, narkotyki”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE