Ukraina. Trwa krwawa bitwa o Bachmut. Siły rosyjskie nie dają za wygraną

i

Autor: PAP/Mykola Kalyeniak Ukraina. Trwa krwawa bitwa o Bachmut. Siły rosyjskie nie dają za wygraną

Ukraina. Trwa krwawa bitwa o Bachmut. Siły rosyjskie nie dają za wygraną

2023-03-11 19:18

W sobotę, 11 marca nie ustaje szturm Bachmutu w obwodzie donieckim na wschodzie kraju – poinformował sztab generalny sił zbrojnych Ukrainy. Jednostki rosyjskie próbowały nacierać na kierunku kupiańskim, łymańskim, awdiwijiwskim, marijinskim i szachtarskim. Według sztabu zasadniczym celem przeciwnika pozostaje zajęcie obwodów ługańskiego i donieckiego w ich administracyjnych granicach.

Trwa bitwa o Bachmut. Sztab: nieudane rosyjskie próby natarcia

W ciągu ostatniej doby przeprowadzono 12 ataków lotniczych i dwa rakietowe na Zaporoże w południowo-wschodniej części Ukrainy. Z systemu S-300 siły rosyjskie trafiły w „obiekt cywilnej infrastruktury”, w wyniku czego zniszczony został jeden budynek. Nie ma ofiar w ludziach. Siły rosyjskie przeprowadziły też 34 ataki z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych. Celem jednego z nich by obiekt cywilnej infrastruktury w Chersoniu na południu. Zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne. Sztab podkreśla, że Rosja utrzymuje znaczną obecność wojskową na terytorium Białorusi oraz prowadzi prace inżynieryjne w miastach przygranicznych rejonów obwodów briańskiego i kurskiego w Rosji.

Na kierunku kupiańskim i łymańskim wróg utrzymuje znaczną obecność wojskową w graniczących z Ukrainą rejonach, by nie dopuścić do przerzucania ukraińskich pododdziałów na inne kierunki. Siły rosyjskie bez powodzenia próbowały też w ciągu ostatniej doby przedrzeć się przez ukraińską linię obrony w kilku miejscach wzdłuż frontu, ostrzeliwując z artylerii miejscowości w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie oraz ługańskim i donieckim na wschodzie.

Оперативна інформація станом на 18.00 11.03.2023 щодо російського вторгнення Слава Україні! Триває триста вісімдесят...Opublikowany przez Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine Sobota, 11 marca 2023
Kaczyński rusza w Polskę. Jest plan

QUIZ. Co wiesz o Koronie Kielce? Piłkarze, trenerzy, ważne wydarzenia. Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Skąd pochodzi Ryszard Wieczorek, trener, który prowadził Koronę Kielce w ekstraklasie w latach 2005-07?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE