Turyści drażnią jelenia na trasie do Morskiego Oka. Przykry widok [WIDEO]

i

Autor: Screen/YouTube

Turyści drażnią jelenia na trasie do Morskiego Oka. Przykry widok [WIDEO]

2021-08-24 12:25

Bardzo przykro patrzy się na to jak turyści idący na Morskie Oko traktują zwierzęta, które pojawiają się na szlaku. Młody jelonek jest zaczepiany, drażniony i traktowany jak maskotka. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego apelują do turystów o szacunek do dzikich zwierząt.

Na popularnej trasie turystycznej do Morskiego Oka w Tatrach coraz częściej pojawiają się dzikie zwierzęta. Niestety turyści traktują miejscową faunę jak maskotki. Młody jeleń, który pojawił się w rejonie Włosienicy coraz swobodniej czuje się wśród tłumu ludzi, którzy dokarmiają go śmieciowym jedzeniem, zaczepiają, a czasem nawet stosują przemoc wobec zwierzęcia (sic!).

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego apelują, aby nie uczyć zwierząt zachowań, które osłabią je w ich naturalnym środowisku. Młodego jelenia, który chętnie podchodzi do ludzi i daje się fotografować nie należy dodatkowo drażnić, ani dokarmiać, bowiem taki osobnik później jest narażony na niebezpieczeństwo. Nie będzie w stanie radzić sobie ze zdobywaniem pożywienia, może też błędnie reagować na zagrożenia.

Niestety okazuje się, że apele pracowników TPN na nic się zdają. W sieci właśnie pojawił się filmik, na którym widać jak turyści zaczepiają i drażnią młodego jelenia. Jeden z mężczyzna nawet łapie go za skromne, jak dotąd, poroże.

Internauci komentujący nagranie nie kryją oburzenia.

- Idioci, brak słów - brzmi jeden z komentarzy.

- polskie janusze na wakacjach.. nic dodac nic ująć - pisze inny z internautów.

Nagranie z całego zajścia znajdziecie poniżej.

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice