smieciomat

i

Autor: materiał prasowy

Segreguj odpady i zdobywaj nagrody! W Krakowie stanęły trzy śmieciomaty

2020-09-14 14:18

Segreguj i zdobywaj nagrody - trzy śmieciomaty stanęły na terenie Krakowa. Można do nich wrzucać butelki i puszki po napojach. Gdy uzbiera się odpowiednią liczbę punktów w aplikacji to można dostać ekogadżet. To pomysł zrealizowany z budżetu obywatelskiego.

Sprzęt będzie działał na zasadach programu lojalnościowego, w którym zebrane punkty można wymienić na atrakcyjne ekogadżety. Specjalna aplikacja mobilna ułatwi sposób gromadzenia punktów oraz odbiór gadżetów. Wystarczy ją zainstalować na telefon i każdy użytkownik dostaje specjalny kod dostępu. Po zebraniu odpowiedniej liczby punktów należy udać się do urzędu miasta na Placu Wszystkich Świętych lub na osiedlu Zgody i odebrać nagrodę.

Śmieciomaty co do zasady mają edukować i zachęcać wszystkich zainteresowanych ekologią oraz dbałością o środowisko mieszkańców Krakowa, do regularnej segregacji plastikowych butelek oraz puszek po napojach - mówi Mateusz Płoskonka z urzędu miasta Krakowa.

Zalegające w domach odpady będzie można zgromadzić w trzech lokalizacjach:Krakowskim Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym „Kurdwanów Nowy”, ul. Wysłouchów 34a,Com-Com Zone na Kozłowce, ul. Facimiech 32,Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 158, ul. Strąkowa 3a

Żeby wymieniać nagrody na punkty trzeba: zainstalować i uruchomić aplikację ECO Portfel na telefonie – aplikacja, służącado zbierania ekopunktów, jest dostępna w systemie Android i iOS; zeskanować swój indywidualny kod w śmieciomacie;wrzucać pojedynczo surowce i zbierać ekopunkty.

Mieszkańcom Krakowa pomysł się podoba, bo jak twierdzą to dobry sposób na edukację ekologiczną najmłodszych. Są też głosy,że to za droga inwestycja, bo koszt śmieciomatów to 300 tysięcy złotych.

Budowa Trasy Łagiewnickiej

Ile wiesz o polskim Youtube?

Pytanie 1 z 13
W Szczecinie został nagrany słynny film z hasłem: Ale urwał! Co było dalej?