Trwają zapisy na Poland Business Run w Krakowie! To ostatnia szansa, żeby zgłosić swój udział!

2022-05-30 8:51
Poland Business Run Kraków
Autor: Poland Business Run - materiały prasowe

10 tysięcy krakowian pobiegnie dla osób z niepełnosprawnością i po mastektomii. Trwają zapisy na Poland Bisiness Run. 4 września na Błoniach wystartują 5-osobowe sztafety. Każdy zawodnik przebiegnie 4 kilometry, które mogą zmienić czyjeś życie. W biegu można wziąć udział stacjonarnie oraz wirtualnie.

Ubiegłoroczny bieg, przeprowadzony w formule wirtualnej, zgromadził ponad 28 tys. uczestników, a wsparciem objęto 128 beneficjentów. Po pandemicznej przerwie Poland Business Run wraca do tradycyjnych zawodów biegowych w Krakowie, nie rezygnując również z opcji wirtualnej rywalizacji. 

Bieg w Krakowie to propozycja dla osób, które chcą poczuć klimat zawodów sportowych. Uczestnicy wystartują na krakowskich Błoniach w dwóch turach po 1000 drużyn (5000 biegaczy). Z kolei bieg wirtualny to możliwość przebiegnięcia swojego odcinka bez presji i po samodzielnie wybranej trasie, w dowolnym miejscu. Czas wystarczy zmierzyć za pomocą aplikacji z funkcją GPS i przesłać przez stronę internetową organizatora.

- To największy, charytatywny bieg w Polsce w formie sztafety. Zapraszamy do biegu wszystkie osoby, które są chętne do tego, żeby poświęcić swój czas i pomóc innym.  Nie zgłaszamy się indywidualnie. Startujemy w sztafetach, czyli potrzebujemy pięć osób, żeby taką drużynę zgłosić - tłumaczy Marta Hernik z Fundacji Poland Business Run. 

Bieg odbędzie się także w formie wirtualnej. Pieniądze z pakietów startowych zostaną przeznaczone na pomoc beneficjentom.

- To są dofinansowania do protez kończyn, wózków, sprzętu medycznego, rehabilitacji i pomocy psychologicznej. To pomoc, która ma realny wpływ na życie naszych beneficjentów.  Na początek wystarczy podać dane jednego zawodnika i resztę uzupełnić do dwóch tygodni, mówi Andżelika Hałoń, organizatorka biegu.

Internetowe zapisy na Poland Business Run trwają do końca maja. Wydarzeniu patronuje Radio Eska.

Wielka awaria komunikacji w Krakowie

QUIZ. Znani o Polakach. Te teksty przeszły do historii!

Pytanie 1 z 10
Kto to powiedział: "Z pewnością byśmy przywrócili karę śmierci. Referendum to nie jest najlepszy pomysł w kraju, w którym żyje 80 proc. idiotów"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE