O włos od pomocy

i

Autor: Ula Bienia

Trwa akcja "O włos od pomocy"! Krakowianie stworzą peruki dla dzieci z nowotworem

2022-05-31 8:04

Kampusy Politechniki Krakowskiej zmieniły się w salony fryzjerskie. Po pandemii powróciła akcja „O włos od pomocy”. 30 i 31 maja każdy może oddać minimum 30 centymetrów swoich włosów. Zostaną z nich zrobione peruki dla osób chorych na nowotwory oraz na łysienie plackowate.

Jeszcze tylko dziś na kampusie Politechniki Krakowskiej przy alei Jana Pawła II można bezpłatnie ściąć włosy i przeznaczyć je na peruki dla chorych na raka dzieci. Włosy muszą zostać odpowiednio przygotowane. 

- Włosy na Politechnice może oddać każdy chętny. Minimalna długość powinna wynosić co najmniej 30 cm. Włosy mogą być farbowane, zbliżone kolorem do naturalnego odcienia, ale nie rozjaśnione, powinny być umyte, ale bez nałożonej odżywki. Podobnie jak w poprzednich latach fryzjerzy pomogą każdemu darczyńcy dobrać nową fryzurę – mówi Dominika Wanat , koordynatorka tegorocznej akcji „O włos od pomocy na PK”.

Z włosów zostaną stworzone peruki, które przekaże dzieciom Stowarzyszenie Mówimy NIEboRAKOWI. Krakowianie chętnie biorą udział w akcji. 

- Włoski zostały oddane, a teraz trwają ostatnie szlify. Tutaj nie zajmujemy się tylko tym, że ścinamy włosy.  Panie muszą zostać wystylizowane, aby te nowe fryzury miały ładny kształt. Podcinamy, lekko cieniujemy. Klientkom bardzo mi się podoba. Niektóre oddają włosy ponownie - mówi fryzjerka Karolina. 

Włosy można oddawać od godziny 10:00 do 16:00. 

Marsz równości w Krakowie

QUIZ. Najpopularniejsze bajki i filmy animowane w historii. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 10
Kim według książki był ojciec Jasia i Małgosi?