Tragiczny wypadek w Małopolsce. Zginął 15-letni motocyklista

2022-09-20 13:12
Tragiczny wypadek w Małopolsce. Zginął 15-letni motocyklista
Autor: Małopolska Policja Tragiczny wypadek w Małopolsce. Zginął 15-letni motocyklista

Do dramatycznego w skutkach wypadku drogowego doszło w Ludźmierzu, w powiecie nowotarskim, na drodze wojewódzkiej nr 957. 15-latek kierujący motocyklem typu cross nie przeżył zderzenia z samochodem osobowym marki Citroen. Chłopak kierujący motocyklem był mieszkańcem Rogoźnika.

Policjanci z Wydział Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy zostali skierowani do wypadku drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego w miejscowości Ludźmierz. Po dotarciu na miejsce, policjanci zastali strażaków i osoby postronne, które udzielały pomocy nieprzytomnemu motocykliście. Po chwili na miejsce dotarła załoga pogotowia ratunkowego, która kontynuowała akcję ratunkową. Niestety pomimo udzielonej pomocy nie udało się uratować 15-letniego kierującego jednośladem, mieszkańca Rogoźnika. Do wypadku doszło po zmierzchu na drodze wojewódzkiej nr 957, na nieoświetlonym odcinku o dopuszczalnej prędkości 90 km/h.

Jak ustalono, kierujący samochodem osobowym marki Citroen jadąc w kierunku Nowego Targu, w miejscu dozwolonym wykonywał manewr wyprzedzania i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka nieoświetlonym motocyklem marki Suzuki. Crossem kierował 15-latek bez wymaganych uprawnień, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC. Mężczyzna kierujący samochodem był trzeźwy. Policjanci z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wykonali czynności procesowe. Zabezpieczono ślady, ustalono świadków, wykonano oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny i zdjęcia. Pojazdy zostały zabezpieczone na strzeżonym parkingu. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego będą wyjaśniane podczas prowadzonego przez nowotarskich policjantów postępowania.

Pędził BMW pasem awaryjnym na A1, wyprzedzając jak wariat. Oto nagranie!

Quiz. To samo brzmienie, ale inne znaczenie. Wiesz jakie to słowa?

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Myszka to:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE